Tennissters Halep en Azarenka eenvoudig verder in koud Parijs
PARIJS (ANP) - Simona Halep heeft zich na een stroeve start voor de tweede ronde geplaatst op Roland Garros. De als eerste geplaatste Roemeense tennisster stond tegen de Spaanse Sara Sorribes Tormo maar vier games af: 6-4 6-0.
Halep begon wat onwennig op het koude Court Philippe Chatrier, waar het dak gesloten was. De nummer 2 van de wereld kwam met 4-2 achter, maar won in het restant tien games op een rij.
Twee jaar geleden won Halep het toernooi en in 2014 en 2017 was ze finaliste in Parijs. Halep reisde onlangs niet af naar New York voor de US Open. Sinds de coronapauze is Halep nog ongeslagen: ze won de toernooien van Praag en Rome.
Eenvoudig
Victoria Azarenka bereikte ook vrij eenvoudig de tweede ronde. De finaliste van de US Open, als tiende geplaatst, was met 6-1 6-2 Danka Kovinic uit Montenegro de baas. De partij werd kort stilgelegd wegens regen, waar veel speelsters zich warmer hebben aangekleed dan gebruikelijk. Normaliter wordt Roland Garros eind mei en begin juni gespeeld.
"Dit wordt een beetje belachelijk. Het is 8 graden. Ik ga niet blijven wachten alsof ik een eendje ben. Het is te koud. Ik woon in Florida en ben gewend aan warm weer", zei Azarenka. Later kwam ze nog terug op de omstandigheden. "Ik ben blij dat ik door ben zodat ik anderen kan zien worstelen met dit slechte weer."
Meer uit Sport
CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
24 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
18 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
22 uur geleden