Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters Halep en Azarenka eenvoudig verder in koud Parijs

Tennissters Halep en Azarenka eenvoudig verder in koud Parijs

PARIJS (ANP) - Simona Halep heeft zich na een stroeve start voor de tweede ronde geplaatst op Roland Garros. De als eerste geplaatste Roemeense tennisster stond tegen de Spaanse Sara Sorribes Tormo maar vier games af: 6-4 6-0.

Halep begon wat onwennig op het koude Court Philippe Chatrier, waar het dak gesloten was. De nummer 2 van de wereld kwam met 4-2 achter, maar won in het restant tien games op een rij.

Twee jaar geleden won Halep het toernooi en in 2014 en 2017 was ze finaliste in Parijs. Halep reisde onlangs niet af naar New York voor de US Open. Sinds de coronapauze is Halep nog ongeslagen: ze won de toernooien van Praag en Rome.

Eenvoudig

Victoria Azarenka bereikte ook vrij eenvoudig de tweede ronde. De finaliste van de US Open, als tiende geplaatst, was met 6-1 6-2 Danka Kovinic uit Montenegro de baas. De partij werd kort stilgelegd wegens regen, waar veel speelsters zich warmer hebben aangekleed dan gebruikelijk. Normaliter wordt Roland Garros eind mei en begin juni gespeeld.

"Dit wordt een beetje belachelijk. Het is 8 graden. Ik ga niet blijven wachten alsof ik een eendje ben. Het is te koud. Ik woon in Florida en ben gewend aan warm weer", zei Azarenka. Later kwam ze nog terug op de omstandigheden. "Ik ben blij dat ik door ben zodat ik anderen kan zien worstelen met dit slechte weer."

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

1 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

1 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

2 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

2 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

2 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

3 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

3 uur geleden