Tennisster Svitolina boekt op Roland Garros zesde zege op een rij
PARIJS (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft op Roland Garros haar zesde zege op een rij geboekt. De door coach Raemon Sluiter begeleide Oekraïense was met 2-6 6-3 6-1 te sterk voor de Australische Storm Hunter.
Svitolina stond met 6-2 en 2-1 - met een servicebreak - achter, maar herpakte zich na anderhalve set. In de derde set gunde ze Hunter geen breakpoint en verloor ze slechts veertien punten. Langs de baan werd Svitolina behalve door Sluiter luidkeels aangemoedigd door haar man Gaël Monfils, die in de nacht van dinsdag op woensdag nog een zware driesetter wist te winnen.
In aanloop naar Roland Garros wist de 28-jarige Svitolina, na een absentie inmiddels weer opgeklommen naar de 192e plek op de wereldranglijst, het WTA-toernooi van Straatsburg te winnen. Ze won op het voorbereidingstoernooi voor Roland Garros vier partijen en veroverde er haar eerste titel sinds haar comeback na een zwangerschapsperiode.
Komende tegenstander
Svitolina neemt het in de derde ronde mogelijk op tegen de Française Caroline Garcia, de nummer 5 van de plaatsingslijst.
Eerder op de dag bereikte ook de Amerikaanse Jessica Pegula de derde ronde. De als derde geplaatste Pegula zag de Italiaanse Camila Giorgi na een set opgeven: 6-2.
Meer uit Sport
SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor Isaac Del Toro en Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 minuut geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
17 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
23 uur geleden