Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Sabalenka bereikt in Australië na veel 'downs' de top

Tennisster Sabalenka bereikt in Australië na veel 'downs' de top

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka dacht na het winnen van de Australian Open even terug aan de voorbije jaren. De 24-jarige Sabalenka wist afgelopen seizoen geen enkel toernooi te winnen, maar na de eerste maand van 2023 heeft ze al twee titels op zak.

"We zijn als team door zoveel 'downs' gegaan de laatste jaren, we hebben zo gewerkt om hier te staan", zei de tennisster uit Belarus, met de Daphne Akhurst Memorial-trofee in haar handen. Ze kreeg de grote, zilveren trofee uit handen van het Amerikaanse tennisicoon Billie Jean King.

Sabalenka won eerder deze maand het WTA-toernooi van Adelaide zonder setverlies en bereikte op de Australian Open de finale zonder een set af te staan. In haar eerste grandslamfinale moest de nummer 5 van de wereld de eerste set met 6-4 afstaan aan de Kazachstaanse Elena Rybakina, maar daarna trok Sabalenka de partij naar zich toe: 6-3 6-4. Ze richtte zich tijdens de prijsuitreiking vooral op haar begeleidingsstaf op de tribune.

Sabalenka na winst

"Jullie zijn het gekste team op de tour. Jullie verdienen deze trofee nog meer dan ik. Ik hou van jullie, jongens", aldus Sabalenka. De coaches beantwoordden dat door met hun handen een hartje te maken.

"Hopelijk kom ik hier volgend jaar nog sterker terug en kan ik jullie nog beter tennis laten zien", zei Sabalenka tegen het publiek in de Rod Laver Arena. "Het was een genot om in deze sfeer voor jullie te mogen spelen."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

3 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

4 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

6 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

7 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

9 uur geleden