Tennisster Sabalenka bereikt in Australië na veel 'downs' de top
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka dacht na het winnen van de Australian Open even terug aan de voorbije jaren. De 24-jarige Sabalenka wist afgelopen seizoen geen enkel toernooi te winnen, maar na de eerste maand van 2023 heeft ze al twee titels op zak.
"We zijn als team door zoveel 'downs' gegaan de laatste jaren, we hebben zo gewerkt om hier te staan", zei de tennisster uit Belarus, met de Daphne Akhurst Memorial-trofee in haar handen. Ze kreeg de grote, zilveren trofee uit handen van het Amerikaanse tennisicoon Billie Jean King.
Sabalenka won eerder deze maand het WTA-toernooi van Adelaide zonder setverlies en bereikte op de Australian Open de finale zonder een set af te staan. In haar eerste grandslamfinale moest de nummer 5 van de wereld de eerste set met 6-4 afstaan aan de Kazachstaanse Elena Rybakina, maar daarna trok Sabalenka de partij naar zich toe: 6-3 6-4. Ze richtte zich tijdens de prijsuitreiking vooral op haar begeleidingsstaf op de tribune.
Sabalenka na winst
"Jullie zijn het gekste team op de tour. Jullie verdienen deze trofee nog meer dan ik. Ik hou van jullie, jongens", aldus Sabalenka. De coaches beantwoordden dat door met hun handen een hartje te maken.
"Hopelijk kom ik hier volgend jaar nog sterker terug en kan ik jullie nog beter tennis laten zien", zei Sabalenka tegen het publiek in de Rod Laver Arena. "Het was een genot om in deze sfeer voor jullie te mogen spelen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
17 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
19 uur geleden