Tennisster Rus weet in New York niet te verrassen tegen Keys
NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft op de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen Madison Keys. De nummer 45 van de wereld verloor met 6-2 6-4 van de als zeventiende geplaatste Amerikaanse. De wedstrijd werd gespeeld in het Louis Armstrong Stadium, het tweede stadion in New York.
Keys maakte het na 1 uur en 26 minuten af met een sterke forehand, die Rus te machtig was. De Amerikaanse - die een kreet van opluchting slaakte - kwam tot twintig winners, tegenover negen voor Rus.
De Nederlandse kwam in het op een na grootste stadion op Flushing Meadows geen moment in de buurt van een stunt. In de tweede set kwam ze beter in de wedstrijd, maar het powertennis van Keys was haar te machtig. Rus bouwde de punten met regelmaat goed op, maar versloeg zich te vaak op het moment dat het veld open lag.
Beste seizoen
Rus is bezig aan het beste seizoen uit haar loopbaan, maar toch heeft ze dit jaar geen wedstrijd weten te winnen op grandslamniveau. Op de Australian Open en Wimbledon verloor ze in de kwalificaties, op Roland Garros bleef ze in de openingsronde van het hoofdtoernooi steken.
Op de Australian Open van 2020 wist Rus voor het laatst een wedstrijd te winnen op een grand slam. In New York wist ze alleen in 2011 de eerste ronde te overleven.
Eerste WTA-titel
Deze zomer baarde Rus wel opzien door in Hamburg haar eerste WTA-titel te veroveren. Daardoor trad ze toe tot de mondiale top 50.
Keys was in 2017 finaliste op de US Open. Ze verloor zes jaar geleden in de eindstrijd van haar landgenote Sloane Stephens. "Het is altijd zo leuk om in New York te spelen. Ik kijk er altijd lang naar uit om hier mijn eerste wedstrijd te spelen", aldus Keys na de zege op Rus. "Ik heb geweldige herinneringen en dat helpt je vertrouwen te hebben op lastige momenten. Desondanks heb ik dit jaar geen verwachtingen en bekijk ik het van wedstrijd tot wedstrijd."
Pegula
Keys' landgenote Jessica Pegula, als derde geplaatst, had weinig problemen om de Italiaanse Camila Giorgi te verslaan. De hoogst geplaatste Amerikaanse won met 6-2 6-2 in het Arthur Ashe Stadium.
Pegula mikt in New York op haar eerste grote succes op een grandslamtoernooi. Ze is op de majors nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen.
Stephens
Stephens was zes jaar geleden de laatste Amerikaanse die in New York de titel veroverde. Serena Williams was in 2018 en 2019 finaliste.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
21 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
33 minuten geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
8 uur geleden