Tennisster Rus weet in New York niet te verrassen tegen Keys
NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft op de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen Madison Keys. De nummer 45 van de wereld verloor met 6-2 6-4 van de als zeventiende geplaatste Amerikaanse. De wedstrijd werd gespeeld in het Louis Armstrong Stadium, het tweede stadion in New York.
Keys maakte het na 1 uur en 26 minuten af met een sterke forehand, die Rus te machtig was. De Amerikaanse - die een kreet van opluchting slaakte - kwam tot twintig winners, tegenover negen voor Rus.
De Nederlandse kwam in het op een na grootste stadion op Flushing Meadows geen moment in de buurt van een stunt. In de tweede set kwam ze beter in de wedstrijd, maar het powertennis van Keys was haar te machtig. Rus bouwde de punten met regelmaat goed op, maar versloeg zich te vaak op het moment dat het veld open lag.
Beste seizoen
Rus is bezig aan het beste seizoen uit haar loopbaan, maar toch heeft ze dit jaar geen wedstrijd weten te winnen op grandslamniveau. Op de Australian Open en Wimbledon verloor ze in de kwalificaties, op Roland Garros bleef ze in de openingsronde van het hoofdtoernooi steken.
Op de Australian Open van 2020 wist Rus voor het laatst een wedstrijd te winnen op een grand slam. In New York wist ze alleen in 2011 de eerste ronde te overleven.
Eerste WTA-titel
Deze zomer baarde Rus wel opzien door in Hamburg haar eerste WTA-titel te veroveren. Daardoor trad ze toe tot de mondiale top 50.
Keys was in 2017 finaliste op de US Open. Ze verloor zes jaar geleden in de eindstrijd van haar landgenote Sloane Stephens. "Het is altijd zo leuk om in New York te spelen. Ik kijk er altijd lang naar uit om hier mijn eerste wedstrijd te spelen", aldus Keys na de zege op Rus. "Ik heb geweldige herinneringen en dat helpt je vertrouwen te hebben op lastige momenten. Desondanks heb ik dit jaar geen verwachtingen en bekijk ik het van wedstrijd tot wedstrijd."
Pegula
Keys' landgenote Jessica Pegula, als derde geplaatst, had weinig problemen om de Italiaanse Camila Giorgi te verslaan. De hoogst geplaatste Amerikaanse won met 6-2 6-2 in het Arthur Ashe Stadium.
Pegula mikt in New York op haar eerste grote succes op een grandslamtoernooi. Ze is op de majors nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen.
Stephens
Stephens was zes jaar geleden de laatste Amerikaanse die in New York de titel veroverde. Serena Williams was in 2018 en 2019 finaliste.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
3 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
9 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
12 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden