Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Rus weet in New York niet te verrassen tegen Keys

Tennisster Rus weet in New York niet te verrassen tegen Keys

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft op de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen Madison Keys. De nummer 45 van de wereld verloor met 6-2 6-4 van de als zeventiende geplaatste Amerikaanse. De wedstrijd werd gespeeld in het Louis Armstrong Stadium, het tweede stadion in New York.

Keys maakte het na 1 uur en 26 minuten af met een sterke forehand, die Rus te machtig was. De Amerikaanse - die een kreet van opluchting slaakte - kwam tot twintig winners, tegenover negen voor Rus.

De Nederlandse kwam in het op een na grootste stadion op Flushing Meadows geen moment in de buurt van een stunt. In de tweede set kwam ze beter in de wedstrijd, maar het powertennis van Keys was haar te machtig. Rus bouwde de punten met regelmaat goed op, maar versloeg zich te vaak op het moment dat het veld open lag.

Beste seizoen

Rus is bezig aan het beste seizoen uit haar loopbaan, maar toch heeft ze dit jaar geen wedstrijd weten te winnen op grandslamniveau. Op de Australian Open en Wimbledon verloor ze in de kwalificaties, op Roland Garros bleef ze in de openingsronde van het hoofdtoernooi steken.

Op de Australian Open van 2020 wist Rus voor het laatst een wedstrijd te winnen op een grand slam. In New York wist ze alleen in 2011 de eerste ronde te overleven.

Eerste WTA-titel

Deze zomer baarde Rus wel opzien door in Hamburg haar eerste WTA-titel te veroveren. Daardoor trad ze toe tot de mondiale top 50.

Keys was in 2017 finaliste op de US Open. Ze verloor zes jaar geleden in de eindstrijd van haar landgenote Sloane Stephens. "Het is altijd zo leuk om in New York te spelen. Ik kijk er altijd lang naar uit om hier mijn eerste wedstrijd te spelen", aldus Keys na de zege op Rus. "Ik heb geweldige herinneringen en dat helpt je vertrouwen te hebben op lastige momenten. Desondanks heb ik dit jaar geen verwachtingen en bekijk ik het van wedstrijd tot wedstrijd."

Pegula

Keys' landgenote Jessica Pegula, als derde geplaatst, had weinig problemen om de Italiaanse Camila Giorgi te verslaan. De hoogst geplaatste Amerikaanse won met 6-2 6-2 in het Arthur Ashe Stadium.

Pegula mikt in New York op haar eerste grote succes op een grandslamtoernooi. Ze is op de majors nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen.

Stephens

Stephens was zes jaar geleden de laatste Amerikaanse die in New York de titel veroverde. Serena Williams was in 2018 en 2019 finaliste.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

18 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

21 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

21 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

22 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

23 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

1 dag geleden