Tennisster Rus plaatst zich voor masterstoernooi Rome
ROME (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich geplaatst voor het masterstoernooi van Rome. De 32-jarige Nederlandse won in de laatste kwalificatieronde van Elsa Jacquemot uit Frankrijk (6-1 6-3). Daar had de nummer 107 van de wereld een kleine 1,5 uur voor nodig. Rus maakte het af op haar eerste matchpoint.
In de tweede set brak Rus haar tegenstandster Jacquemot in de derde game, verloor gelijk daarna haar service, maar plaatste in de vijfde game weer een break om de voorsprong in de set weer te pakken. Die stond ze niet meer af tegen de mondiale nummer 174.
Rus treft in de eerste ronde in Rome Camila Giorgi. De 31-jarige Italiaanse is de nummer 37 van de wereldranglijst. Ze won dit jaar het WTA-toernooi van Merida in Mexico en versloeg Rus eerder op het toernooi van Indian Wells.
Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor hebben een bye in de eerste ronde van het masterstoernooi in Rome.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
11 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
16 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
19 uur geleden