Tennisster Mertens schakelt Kenin uit op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Elise Mertens heeft in de achtste finales van de US Open de als tweede geplaatste Sofia Kenin uitgeschakeld. De Belgische was in twee sets de meerdere van de winnares van de Australian Open van dit jaar: 6-3 6-3.
Mertens bereikte vorig jaar ook al de kwartfinales op Flushing Meadows en kwam in 2018 tot de halve finales op het grandslamtoernooi in Melbourne. Kenin pakte dit jaar de titel in Melbourne, voordat het coronavirus de rest van het tennisseizoen in de war schopte. In New York had de 21-jarige Amerikaanse tot nu toe redelijk eenvoudig haar partijen gewonnen, maar tegen de Belgische nummer 18 van de wereldranglijst kwam ze er niet echt aan te pas
In de kwartfinales neemt Mertens het op tegen Victoria Azarenka uit Wit-Rusland. De 31-jarige tennisster, die in 2012 en 2013 de finale van de US Open haalde en anderhalve week geleden op dezelfde banen in New York de titel pakte op het WTA-toernooi van Cincinnati, versloeg na een lange partij de Tsjechische Karolina Muchova: 5-7 6-1 6-4.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
17 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
19 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden