Tennisster Maria Sjarapova kondigt afscheid aan
NEW YORK (ANP) - Maria Sjarapova stopt met tennissen. De Russische speelster won vijf keer een grand slam. Sjarapova is 32 jaar. "Tennis heeft me de wereld laten zien. Het heeft mijn ware aard laten zien. Ik ga nu een nieuw hoofdstuk in, mijn volgende berg beklimmen. Ik blijf groeien. Tennis, ik zeg vaarwel", schreef ze op Instagram.
Sjarapova is de voormalig nummer 1 van de wereld. Ze staat momenteel op de 373e plek op de wereldranglijst.
In 2004 veroverde Sjarapova op Wimbledon haar eerste grandslamtitel en in 2014 was ze voor het laatst de beste op een grand slam. Tussentijds won ze de US Open (2006), de Australian Open (2008) en Roland Garros (2012).
Schorsing
Sjarapova speelde in januari van dit jaar haar laatste wedstrijd op de Australian Open, waar ze in de eerste ronde verloor van de Kroatische Donna Vekic. In augustus van vorig jaar won ze voor het laatst een partij.
In 2016 werd Sjarapova voor twee jaar geschorst omdat ze positief had getest op het verboden middel meldonium. Uiteindelijk stond ze voor vijftien maanden aan de kant. In 2017 keerde ze terug in Stuttgart, maar sindsdien benaderde ze nooit meer haar niveau van voor de schorsing.
Meer uit Sport
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
41 minuten geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
5 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
10 uur geleden