Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Kvitova: Roland Garros is mijn geluksplek

Tennisster Kvitova: Roland Garros is mijn geluksplek

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Petra Kvitova (30) vreesde bijna vier jaar geleden dat haar loopbaan voorbij was. De Tsjechische werd in haar huis overvallen door een man, die haar met een mes onder meer in haar tennishand stak. Na een vier uur durende operatie, waarbij de beschadigde banden- en pezen zoveel mogelijk werden hersteld, waarschuwden de artsen dat ze mogelijk nooit meer op het hoogste niveau zou kunnen spelen.

Kvitova plaatste zich woensdag niettemin glorieus voor de halve finales van het Franse grandslamtoernooi. Ze versloeg de Duitse Laura Siegemund in twee sets: 6-3 6-3. De als zevende geplaatste Tsjechische speelt tegen de Amerikaanse Sofia Kenin om een plaats in de finale. "Roland Garros is mijn geluksplek", liet Kvitova na haar soepele overwinning glunderend weten.

Uitgerekend in Parijs vierde ze in 2017 haar rentree, een half jaar na haar traumatische ervaring. Kvitova werd destijds al in de tweede ronde uitgeschakeld, maar dat was amper van belang. Het feit dat ze na het geweldsmisdrijf toch weer actief kon zijn op Roland Garros, vervulde haar met een gelukzalig gevoel. "En nu sta ik hier dan weer in de halve finales. Dat betekent heel veel voor mij."

Acht jaar geleden haalde de tweevoudige Wimbledon-winnares (2011 en 2014) eveneens de laatste vier op Roland Garros. Destijds was de latere kampioene Maria Sjarapova uit Rusland haar de baas. "Ik was een paar dagen geleden al heel emotioneel toen ik hier de kwartfinales had bereikt. Ik had nooit kunnen denken dat ik ooit nog eens de laatste vier zou halen op een grandslamtoernooi na alles wat ik heb meegemaakt."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

5 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

6 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

7 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

10 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

10 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

14 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

16 uur geleden