Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Kvitova: Roland Garros is mijn geluksplek

Tennisster Kvitova: Roland Garros is mijn geluksplek

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Petra Kvitova (30) vreesde bijna vier jaar geleden dat haar loopbaan voorbij was. De Tsjechische werd in haar huis overvallen door een man, die haar met een mes onder meer in haar tennishand stak. Na een vier uur durende operatie, waarbij de beschadigde banden- en pezen zoveel mogelijk werden hersteld, waarschuwden de artsen dat ze mogelijk nooit meer op het hoogste niveau zou kunnen spelen.

Kvitova plaatste zich woensdag niettemin glorieus voor de halve finales van het Franse grandslamtoernooi. Ze versloeg de Duitse Laura Siegemund in twee sets: 6-3 6-3. De als zevende geplaatste Tsjechische speelt tegen de Amerikaanse Sofia Kenin om een plaats in de finale. "Roland Garros is mijn geluksplek", liet Kvitova na haar soepele overwinning glunderend weten.

Uitgerekend in Parijs vierde ze in 2017 haar rentree, een half jaar na haar traumatische ervaring. Kvitova werd destijds al in de tweede ronde uitgeschakeld, maar dat was amper van belang. Het feit dat ze na het geweldsmisdrijf toch weer actief kon zijn op Roland Garros, vervulde haar met een gelukzalig gevoel. "En nu sta ik hier dan weer in de halve finales. Dat betekent heel veel voor mij."

Acht jaar geleden haalde de tweevoudige Wimbledon-winnares (2011 en 2014) eveneens de laatste vier op Roland Garros. Destijds was de latere kampioene Maria Sjarapova uit Rusland haar de baas. "Ik was een paar dagen geleden al heel emotioneel toen ik hier de kwartfinales had bereikt. Ik had nooit kunnen denken dat ik ooit nog eens de laatste vier zou halen op een grandslamtoernooi na alles wat ik heb meegemaakt."

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

8 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

10 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

21 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

22 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden