Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Kvitova: Roland Garros is mijn geluksplek

Tennisster Kvitova: Roland Garros is mijn geluksplek

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Petra Kvitova (30) vreesde bijna vier jaar geleden dat haar loopbaan voorbij was. De Tsjechische werd in haar huis overvallen door een man, die haar met een mes onder meer in haar tennishand stak. Na een vier uur durende operatie, waarbij de beschadigde banden- en pezen zoveel mogelijk werden hersteld, waarschuwden de artsen dat ze mogelijk nooit meer op het hoogste niveau zou kunnen spelen.

Kvitova plaatste zich woensdag niettemin glorieus voor de halve finales van het Franse grandslamtoernooi. Ze versloeg de Duitse Laura Siegemund in twee sets: 6-3 6-3. De als zevende geplaatste Tsjechische speelt tegen de Amerikaanse Sofia Kenin om een plaats in de finale. "Roland Garros is mijn geluksplek", liet Kvitova na haar soepele overwinning glunderend weten.

Uitgerekend in Parijs vierde ze in 2017 haar rentree, een half jaar na haar traumatische ervaring. Kvitova werd destijds al in de tweede ronde uitgeschakeld, maar dat was amper van belang. Het feit dat ze na het geweldsmisdrijf toch weer actief kon zijn op Roland Garros, vervulde haar met een gelukzalig gevoel. "En nu sta ik hier dan weer in de halve finales. Dat betekent heel veel voor mij."

Acht jaar geleden haalde de tweevoudige Wimbledon-winnares (2011 en 2014) eveneens de laatste vier op Roland Garros. Destijds was de latere kampioene Maria Sjarapova uit Rusland haar de baas. "Ik was een paar dagen geleden al heel emotioneel toen ik hier de kwartfinales had bereikt. Ik had nooit kunnen denken dat ik ooit nog eens de laatste vier zou halen op een grandslamtoernooi na alles wat ik heb meegemaakt."

Meer uit Sport

KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

7 minuten geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

2 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

15 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

17 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

22 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

23 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

1 dag geleden