Tennisster Kenin ziet droom uitkomen in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Sofia Kenin zag een droom uitkomen tijdens de finale van de Australian Open. "Hier heb ik lang aan gedacht", zei de Amerikaanse tennisster na haar winst in de finale op de Spaanse Garbiñe Muguruza: 4-6 6-2 6-2. "Dit waren de twee mooiste weken uit mijn leven."
De 21-jarige Kenin was slechts als veertiende geplaatst maar verloor in Melbourne slechts twee sets. Tot dit jaar had ze zelfs nog nooit meer dan één wedstrijd op de eerste grandslam van het seizoen gewonnen. Ze was op een grandslamtoernooi nog nooit verder dan de vierde ronde gekomen. "Hier heb ik zo hard voor gewerkt", zei ze. "En nu is het zover. Hopelijk is dit het begin van veel meer."
Kenin werkte hard en was uiterst effectief. Ze verzilverde vijf van haar zes breekpunten. Muguruza kreeg ook kansen maar benutte slechts twee van haar twaalf breekpunten. De Spaanse verzuimde voor de derde keer een grandslam te winnen. Ze zegevierde in 2016 op Roland Garros en won een jaar later Wimbledon. "Ik heb verdiend verloren en mag toch terugkijken op een mooi toernooi", zei Muguruza, die na een matig seizoen niet geplaatst was in Melbourne.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
16 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
16 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
20 uur geleden