Tennisster Kenin ziet droom uitkomen in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Sofia Kenin zag een droom uitkomen tijdens de finale van de Australian Open. "Hier heb ik lang aan gedacht", zei de Amerikaanse tennisster na haar winst in de finale op de Spaanse Garbiñe Muguruza: 4-6 6-2 6-2. "Dit waren de twee mooiste weken uit mijn leven."
De 21-jarige Kenin was slechts als veertiende geplaatst maar verloor in Melbourne slechts twee sets. Tot dit jaar had ze zelfs nog nooit meer dan één wedstrijd op de eerste grandslam van het seizoen gewonnen. Ze was op een grandslamtoernooi nog nooit verder dan de vierde ronde gekomen. "Hier heb ik zo hard voor gewerkt", zei ze. "En nu is het zover. Hopelijk is dit het begin van veel meer."
Kenin werkte hard en was uiterst effectief. Ze verzilverde vijf van haar zes breekpunten. Muguruza kreeg ook kansen maar benutte slechts twee van haar twaalf breekpunten. De Spaanse verzuimde voor de derde keer een grandslam te winnen. Ze zegevierde in 2016 op Roland Garros en won een jaar later Wimbledon. "Ik heb verdiend verloren en mag toch terugkijken op een mooi toernooi", zei Muguruza, die na een matig seizoen niet geplaatst was in Melbourne.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
3 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
3 uur geleden