Tennisster Kenin vecht zich naar eindzege Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Sofia Kenin heeft zich naar de eindzege van de Australian Open gevochten. De 21-jarige Amerikaanse, geboren in Moskou, was in de finale ook te sterk voor Garbiñe Muguruza uit Spanje: 4-6 6-2 6-2.
Kenin debuteerde in een finale van een grandslamtoernooi. Tot dit jaar had ze zelfs nog nooit meer dan één wedstrijd in Melbourne gewonnen. Ze was op een grandslamtoernooi nog nooit verder dan de vierde ronde gekomen. De nummer vijftien van de wereldranglijst maakte de afgelopen weken indruk op de Australian Open. In aanloop naar de finale verloor ze slechts één set. Alleen tegen de 15-jarige Cori Gauff stond ze drie sets op de baan.
Kenin kwam in de eerste set terug van een achterstand van 4-1 (4-4). Toch kon ze niet voorkomen dat Muguruza de set met twee gewonnen games op rij veiligstelde. Kenin domineerde de tweede set en liep via 4-1 uit naar 6-2. Bij een gelijke stand van 2-2 in de derde set werkte ze drie breakpunten weg om vervolgens zelf meedogenloos toe te slaan.
Doorbraak
Kenin verzilverde vijf van haar zes breekpunten in de wedstrijd. Muguruza kreeg ook kansen, maar benutte slechts twee van haar twaalf breekpunten. De Spaanse was in de vierde ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van Kiki Bertens. Ze was ongeplaatst in Melbourne na een teleurstellend seizoen. Muguruza won eerder al twee grandslamtoernooien. Ze schreef in 2016 Roland Garros op haar naam door in de finale Serena Williams te verslaan, een jaar later klopte ze Venus Williams in de eindstrijd van Wimbledon.
De ouders van Kenin verhuisden in 1987 vanuit de Sovjet-Unie naar New York. Ze keerden vlak voor de geboorte van hun dochter terug naar Moskou maar vertrokken snel na de geboorte toch weer naar de Verenigde Staten. Kenin brak vorig seizoen door met de winst van drie WTA-toernooien. In de finale van de Australian Open zette ze de kroon op een fantastisch toernooi en het vrouwentennis is weer een nieuwe ster rijker.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
19 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 dag geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden