Tennisster Kenin vecht zich naar eindzege Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Sofia Kenin heeft zich naar de eindzege van de Australian Open gevochten. De 21-jarige Amerikaanse, geboren in Moskou, was in de finale ook te sterk voor Garbiñe Muguruza uit Spanje: 4-6 6-2 6-2.
Kenin debuteerde in een finale van een grandslamtoernooi. Tot dit jaar had ze zelfs nog nooit meer dan één wedstrijd in Melbourne gewonnen. Ze was op een grandslamtoernooi nog nooit verder dan de vierde ronde gekomen. De nummer vijftien van de wereldranglijst maakte de afgelopen weken indruk op de Australian Open. In aanloop naar de finale verloor ze slechts één set. Alleen tegen de 15-jarige Cori Gauff stond ze drie sets op de baan.
Kenin kwam in de eerste set terug van een achterstand van 4-1 (4-4). Toch kon ze niet voorkomen dat Muguruza de set met twee gewonnen games op rij veiligstelde. Kenin domineerde de tweede set en liep via 4-1 uit naar 6-2. Bij een gelijke stand van 2-2 in de derde set werkte ze drie breakpunten weg om vervolgens zelf meedogenloos toe te slaan.
Doorbraak
Kenin verzilverde vijf van haar zes breekpunten in de wedstrijd. Muguruza kreeg ook kansen, maar benutte slechts twee van haar twaalf breekpunten. De Spaanse was in de vierde ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van Kiki Bertens. Ze was ongeplaatst in Melbourne na een teleurstellend seizoen. Muguruza won eerder al twee grandslamtoernooien. Ze schreef in 2016 Roland Garros op haar naam door in de finale Serena Williams te verslaan, een jaar later klopte ze Venus Williams in de eindstrijd van Wimbledon.
De ouders van Kenin verhuisden in 1987 vanuit de Sovjet-Unie naar New York. Ze keerden vlak voor de geboorte van hun dochter terug naar Moskou maar vertrokken snel na de geboorte toch weer naar de Verenigde Staten. Kenin brak vorig seizoen door met de winst van drie WTA-toernooien. In de finale van de Australian Open zette ze de kroon op een fantastisch toernooi en het vrouwentennis is weer een nieuwe ster rijker.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
39 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
2 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
5 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
7 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
7 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
13 uur geleden