Tennisster Kenin vecht zich naar eindzege Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Sofia Kenin heeft zich naar de eindzege van de Australian Open gevochten. De 21-jarige Amerikaanse, geboren in Moskou, was in de finale ook te sterk voor Garbiñe Muguruza uit Spanje: 4-6 6-2 6-2.
Kenin debuteerde in een finale van een grandslamtoernooi. Tot dit jaar had ze zelfs nog nooit meer dan één wedstrijd in Melbourne gewonnen. Ze was op een grandslamtoernooi nog nooit verder dan de vierde ronde gekomen. De nummer vijftien van de wereldranglijst maakte de afgelopen weken indruk op de Australian Open. In aanloop naar de finale verloor ze slechts één set. Alleen tegen de 15-jarige Cori Gauff stond ze drie sets op de baan.
Kenin kwam in de eerste set terug van een achterstand van 4-1 (4-4). Toch kon ze niet voorkomen dat Muguruza de set met twee gewonnen games op rij veiligstelde. Kenin domineerde de tweede set en liep via 4-1 uit naar 6-2. Bij een gelijke stand van 2-2 in de derde set werkte ze drie breakpunten weg om vervolgens zelf meedogenloos toe te slaan.
Doorbraak
Kenin verzilverde vijf van haar zes breekpunten in de wedstrijd. Muguruza kreeg ook kansen, maar benutte slechts twee van haar twaalf breekpunten. De Spaanse was in de vierde ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van Kiki Bertens. Ze was ongeplaatst in Melbourne na een teleurstellend seizoen. Muguruza won eerder al twee grandslamtoernooien. Ze schreef in 2016 Roland Garros op haar naam door in de finale Serena Williams te verslaan, een jaar later klopte ze Venus Williams in de eindstrijd van Wimbledon.
De ouders van Kenin verhuisden in 1987 vanuit de Sovjet-Unie naar New York. Ze keerden vlak voor de geboorte van hun dochter terug naar Moskou maar vertrokken snel na de geboorte toch weer naar de Verenigde Staten. Kenin brak vorig seizoen door met de winst van drie WTA-toernooien. In de finale van de Australian Open zette ze de kroon op een fantastisch toernooi en het vrouwentennis is weer een nieuwe ster rijker.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
10 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
12 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
13 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
15 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
16 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
18 uur geleden