Tennisster Halep wint titel in Rome na opgave van Pliskova
ROME (ANP) - De Roemeense tennisster Simona Halep heeft voor de eerste keer het graveltoernooi in Rome op haar naam geschreven. De nummer 2 van de wereld nam het in de finale op tegen de Tsjechische titelverdedigster Karolina Pliskova. De nummer 4 van de mondiale ranglijst staakte in de tweede set de strijd wegens een blessure.
Pliskova kon al in de eerste set duidelijk niet voluit gaan. Halep won afgetekend met 6-0. De 28-jarige Tsjechische, met een dik verband rond de dij, probeerde het nog wel in de tweede set, maar gaf bij een achterstand van 2-1 op. De partij was op dat moment 33 minuten aan de gang.
De 28-jarige Halep bereikte tijdens het toernooi in Rome in 2017 en 2018 ook de eindstrijd, maar toen verloor ze beide finales van de Oekraïense Elina Svitolina. De Roemeense veroverde haar 22e titel op de WTA Tour. Pliskova bleef op zestien titels staan.
Sterke reeks
Halep is bezig aan een sterke reeks. Voor de coronapauze won ze in februari het toernooi van Dubai en in augustus keerde ze terug op de baan met een zege in Praag. De toernooien in de Verenigde Staten, waaronder de US Open, liet ze schieten om zich volledig te concentreren op het gravelseizoen. Halep is één van de favorieten bij het grandslamtoernooi op Roland Garros, dat zondag begint. In 2018 zegevierde ze in Parijs.
Halep wilde kort na haar primeur in Rome nog niet te veel denken aan het komende evenement. "Roland Garros? Dat is gewoon weer een ander toernooi. Ik wil mezelf niet onder druk zetten en ga deze week met een glimlach naar Parijs. Ik zal weer even moeten wennen aan de sfeer en aan de banen daar. Het winnen van Roland Garros blijft voor alle spelers een droom en dus ook voor mij."
Voor Pliskova is Halep een belangrijke titelkandidaat in de Franse hoofdstad, vooral ook omdat titelverdediger en nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty en US Open-kampioen Naomi Osaka niet van de partij zijn. "Simona zal met veel zelfvertrouwen aan Roland Garros beginnen", blikte Pliskova vooruit. "Zelf hoop ik ook weer ver te komen, al moet ik afwachten hoe het met mijn dijbeen gaat. Ik wacht af wat de dokter ervan zegt. Ik weet dat je bij een grandslam 100 procent fit moet zijn, anders houd je het niet lang vol in het toernooi."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
58 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
3 uur geleden