Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Halep wint titel in Rome na opgave van Pliskova

Tennisster Halep wint titel in Rome na opgave van Pliskova

ROME (ANP) - De Roemeense tennisster Simona Halep heeft voor de eerste keer het graveltoernooi in Rome op haar naam geschreven. De nummer 2 van de wereld nam het in de finale op tegen de Tsjechische titelverdedigster Karolina Pliskova. De nummer 4 van de mondiale ranglijst staakte in de tweede set de strijd wegens een blessure.

Pliskova kon al in de eerste set duidelijk niet voluit gaan. Halep won afgetekend met 6-0. De 28-jarige Tsjechische, met een dik verband rond de dij, probeerde het nog wel in de tweede set, maar gaf bij een achterstand van 2-1 op. De partij was op dat moment 33 minuten aan de gang.

De 28-jarige Halep bereikte tijdens het toernooi in Rome in 2017 en 2018 ook de eindstrijd, maar toen verloor ze beide finales van de Oekraïense Elina Svitolina. De Roemeense veroverde haar 22e titel op de WTA Tour. Pliskova bleef op zestien titels staan.

Sterke reeks

Halep is bezig aan een sterke reeks. Voor de coronapauze won ze in februari het toernooi van Dubai en in augustus keerde ze terug op de baan met een zege in Praag. De toernooien in de Verenigde Staten, waaronder de US Open, liet ze schieten om zich volledig te concentreren op het gravelseizoen. Halep is één van de favorieten bij het grandslamtoernooi op Roland Garros, dat zondag begint. In 2018 zegevierde ze in Parijs.

Halep wilde kort na haar primeur in Rome nog niet te veel denken aan het komende evenement. "Roland Garros? Dat is gewoon weer een ander toernooi. Ik wil mezelf niet onder druk zetten en ga deze week met een glimlach naar Parijs. Ik zal weer even moeten wennen aan de sfeer en aan de banen daar. Het winnen van Roland Garros blijft voor alle spelers een droom en dus ook voor mij."

Voor Pliskova is Halep een belangrijke titelkandidaat in de Franse hoofdstad, vooral ook omdat titelverdediger en nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty en US Open-kampioen Naomi Osaka niet van de partij zijn. "Simona zal met veel zelfvertrouwen aan Roland Garros beginnen", blikte Pliskova vooruit. "Zelf hoop ik ook weer ver te komen, al moet ik afwachten hoe het met mijn dijbeen gaat. Ik wacht af wat de dokter ervan zegt. Ik weet dat je bij een grandslam 100 procent fit moet zijn, anders houd je het niet lang vol in het toernooi."

Meer uit Sport

Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

2 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

4 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

6 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

8 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

9 uur geleden