Tennisster Clijsters durft rentree in New York aan
NEW YORK (ANP) - De Belgische tennisster Kim Clijsters zal aan de US Open, die maandag in New York begint, deelnemen. De 37-jarige routinier voelt zich weer fit nadat ze het toernooi van Cincinnati afgelopen week moest laten schieten vanwege een buikspierblessure.
"Ik ben er klaar voor en heb stevig kunnen trainen", liet Clijsters weten. "Woensdag heb ik nog een echografie laten uitvoeren. Het resultaat was goed, ik ben gerustgesteld."
Clijsters is drievoudig kampioene op Flushing Meadows (2005, 2009 en 2010) en speelt in de eerste ronde tegen de Russin Ekaterina Alexandrova, de nummer 27 van de wereldranglijst. Clijsters bezit geen ranking, omdat ze de afgelopen jaren niet in actie kwam. De voormalige nummer 1 van de wereld kondigde in september vorig jaar, zeven jaar na haar laatste officiële duel, haar rentree aan.
Haar eerste wedstrijd speelde Clijsters half februari van dit jaar in Dubai. Voor de US Open ontving ze een wildcard. "Ver doorstoten in het toernooi, dat zou echt buitengewoon zijn. Op de eerste plaats wil ik goed tennis brengen, dat is de basis van alles."
Meer uit Sport
KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
20 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
22 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
23 uur geleden