Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Bertens verliest in Berlijn ruim van Kvitova

Tennisster Bertens verliest in Berlijn ruim van Kvitova

BERLIJN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft in haar eerste wedstrijd na de coronapauze ruimschoots haar meerdere moeten erkennen in de Tsjechische Petra Kvitova. De Nederlandse topspeelster, die op de wereldranglijst de zevende plek inneemt, ging op het demonstratietoernooi in Berlijn in twee sets onderuit: 6-3 6-2. Het duel op het Duitse gras duurde amper 50 minuten.

Kvitova, de nummer 12 van het mondiale klassement, speelt woensdag in de finale tegen Jelina Svitolina. De Oekraïense versloeg Anastasija Sevastova uit Letland in twee sets: 7-6 (2) 6-3. Bertens speelt woensdag in het duel om de derde plek tegen Sevastova.

Bij de mannen gaat de finale in Berlijn tussen de Oostenrijker Dominic Thiem en de Italiaan Matteo Berrettini.

Vrije loting

Bertens kwam eind februari in Doha voor de laatste keer in actie. Ze verloor destijds in de derde ronde van de Chinese Zheng Saisai. Daarna kwam het tennisseizoen tot stilstand door de coronapandemie.

Bertens had in Berlijn voor de kwartfinales een vrije loting. Grasspecialiste Kvitova versloeg maandag de Duitse Andrea Petkovic in twee sets: 6-4 6-1.

Stroef begin

Bertens, die in de aanloop naar het toernooi in Berlijn trainde met Kvitova, kwam stroef op gang. Binnen 23 minuten haalde de tweevoudig Wimbledonkampioene de eerste set binnen. Bertens begon daarna sterk aan de tweede set, maar een snelle voorsprong van 2-0 kon ze niet vasthouden. Daarna maakte ze opnieuw te veel fouten om de sterk spelende Kvitova van de winst af te houden.

Bij het invitatietoernooi in Berlijn wordt eerst een paar dagen op gras gespeeld. In het tweede deel van de week wordt er op hardcourt getennist. In het Steffi Graf Stadion zijn maximaal achthonderd bezoekers welkom.

De professionele tenniscircuits gaan in augustus weer van start. De vrouwen beginnen op 3 augustus met het WTA-toernooi van Palermo. Voor de mannen is de herstart anderhalve week later, in Washington.

Meer uit Sport

Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

2 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

5 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

8 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

14 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

2 dagen geleden