Tennisster Bertens verliest in Berlijn ruim van Kvitova
BERLIJN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft in haar eerste wedstrijd na de coronapauze ruimschoots haar meerdere moeten erkennen in de Tsjechische Petra Kvitova. De Nederlandse topspeelster, die op de wereldranglijst de zevende plek inneemt, ging op het demonstratietoernooi in Berlijn in twee sets onderuit: 6-3 6-2. Het duel op het Duitse gras duurde amper 50 minuten.
Kvitova, de nummer 12 van het mondiale klassement, speelt woensdag in de finale tegen Jelina Svitolina. De Oekraïense versloeg Anastasija Sevastova uit Letland in twee sets: 7-6 (2) 6-3. Bertens speelt woensdag in het duel om de derde plek tegen Sevastova.
Bij de mannen gaat de finale in Berlijn tussen de Oostenrijker Dominic Thiem en de Italiaan Matteo Berrettini.
Vrije loting
Bertens kwam eind februari in Doha voor de laatste keer in actie. Ze verloor destijds in de derde ronde van de Chinese Zheng Saisai. Daarna kwam het tennisseizoen tot stilstand door de coronapandemie.
Bertens had in Berlijn voor de kwartfinales een vrije loting. Grasspecialiste Kvitova versloeg maandag de Duitse Andrea Petkovic in twee sets: 6-4 6-1.
Stroef begin
Bertens, die in de aanloop naar het toernooi in Berlijn trainde met Kvitova, kwam stroef op gang. Binnen 23 minuten haalde de tweevoudig Wimbledonkampioene de eerste set binnen. Bertens begon daarna sterk aan de tweede set, maar een snelle voorsprong van 2-0 kon ze niet vasthouden. Daarna maakte ze opnieuw te veel fouten om de sterk spelende Kvitova van de winst af te houden.
Bij het invitatietoernooi in Berlijn wordt eerst een paar dagen op gras gespeeld. In het tweede deel van de week wordt er op hardcourt getennist. In het Steffi Graf Stadion zijn maximaal achthonderd bezoekers welkom.
De professionele tenniscircuits gaan in augustus weer van start. De vrouwen beginnen op 3 augustus met het WTA-toernooi van Palermo. Voor de mannen is de herstart anderhalve week later, in Washington.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
7 uur geleden