Tennisster Bertens traint na opgave alweer in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisster Kiki Bertens lijkt klaar voor Roland Garros. De nummer 8 van de wereld, in Parijs als vijfde geplaatst, werkte vrijdag een training af op een van de gravelbanen van Roland Garros. Twee dagen eerder gaf Bertens vanwege fysieke klachten uit voorzorg op bij het WTA-toernooi van Straatsburg.
De Nederlandse kreeg tijdens haar partij in de tweede ronde tegen de Letse Jelena Ostapenko last van een achillespees. In het verleden had ze daar wel vaker problemen mee. Bertens ging vanuit Straatsburg door naar Parijs, waar ze eerst een dag in quarantaine moest zitten op haar hotelkamer. Ze kon vrijdag gaan trainen.
Zowel de fysieke training als de training op de baan ging goed, zo liet haar coach Elise Tamaëla weten. Bertens moest vanwege de regen wel een tijdje wachten tot ze de baan op kon.
Bij de loting voor Roland Garros werd de Westlandse in de eerste ronde gekoppeld aan Katarina Zavatska uit Oekraïne, de nummer 112 van de wereld. Het Franse grandslamtoernooi begint zondag.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden