Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Bertens mist Australian Open na operatie achillespees

Tennisster Bertens mist Australian Open na operatie achillespees

AMSTERDAM (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zich laten opereren aan een achillespees en is om die reden lang uitgeschakeld. De nummer negen van de wereld mist onder meer de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar in januari. Bertens meldde het nieuws op Instagram.

"Ik liep al erg lang met klachten aan mijn achillespees. Dit belemmerde mij de laatste tijd te veel in trainingen en wedstrijden", schrijft Bertens. "De enige mogelijkheid om weer het maximale uit mijn trainingen en wedstrijden te halen was me te laten opereren. Dit heb ik dan nu ook gedaan. Hierdoor mis ik het begin van 2021 en zal dus niet deelnemen in Australië. Ik ga er alles aan doen om zo snel mogelijk sterker en fitter terug te komen."

De Wateringse besloot eerder deze maand na Roland Garros dat ze niet meer in actie zou komen. Ze meldde zich af voor de toernooien van Ostrava en Linz. Haar laatste partij was die in de vierde ronde van het grandslam in Parijs. Ze verloor roemloos van de Italiaanse Martina Trevisan in twee sets: 4-6 4-6.

Bertens speelde dit seizoen slechts zeven toernooien. Ze veroverde voor de uitbraak van het coronavirus in februari haar tiende titel in Sint-Petersburg. Op de Australian Open reikte ze net als in Parijs tot de vierde ronde. Op de US Open kwam ze niet in actie.

Meer uit Sport

Turners Schmidt en De Munck missen na infectie energie op WK

JAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt en Loran de Munck misten na een bacteriële infectie en maagproblemen energie tijdens de kwalificaties bij de WK turnen. "Niets voelde zoals het hoort, het was één groot gevecht", zei De Munck. De voltigespecialist en tweevoudig winnaar van EK-zilver (2022, 2024) kwam na twee vallen tot 11,666 punten: ver weg van een finaleplek (top-8).

41 minuten geleden
39-jarige Choukoud ziet in EK marathon nieuwe ambitie

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is nog lang niet van plan te stoppen. "Als ik één marathon per jaar loop, kan ik dit niveau nog lang vasthouden", zei de 39-jarige Hagenaar nadat hij in Amsterdam voor de vierde keer de Nederlandse titel op de marathon had veroverd. Zijn volgende ambitie is om hoog te eindigen op een EK en dan het liefst op het podium.

46 minuten geleden
'Zenuwachtige' Luijten opgelucht na prolongatie marathontitel

AMSTERDAM (ANP) - Anne Luijten voelde zich vooral opgelucht na het prolongeren van de Nederlandse titel op de marathon. "Ik was heel erg zenuwachtig vanochtend, nog zenuwachtiger dan voor het WK. Alles minder dan het winnen van het Nederlands kampioenschap zou een teleurstelling zijn geweest", zei de 31-jarige Arnhemse bij de persconferentie.

48 minuten geleden
Turners Deurloo, De Munck en Grünberg vroeg uitgeschakeld bij WK

JAKARTA (ANP) - Turners Bart Deurloo, Loran de Munck en Jermain Grünberg zijn bij de WK in Jakarta al vroeg uitgeschakeld. Na vier van de in totaal acht subdivisies staat het drietal al buiten de top-acht op respectievelijk rekstok, voltige en brug. Een plek bij de beste acht is nodig voor een plek in de toestelfinale. Meerkamper Casimir Schmidt moet nog lang afwachten of zijn score nog toereikend is voor de meerkampfinale (top-24).

49 minuten geleden
Tennissters Rybakina en Fernandez veroveren WTA-titels

NINGBO (ANP) - Elena Rybakina heeft het tennistoernooi van Ningbo op haar naam geschreven. De mondiale nummer 9 uit Kazachstan was in China met 3-6 6-0 6-2 te sterk voor de Russische Ekaterina Alexandrova.

51 minuten geleden
Choukoud voor de vierde keer Nederlands kampioen op marathon

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel veroverd op de marathon. De 39-jarige Haagse hardloper greep het goud in de marathon van Amsterdam met een tijd van 2.08.00.

3 uur geleden
Keniaan Toroitich wint marathon Amsterdam in nieuw parcoursrecord

AMSTERDAM (ANP) - Geoffry Toroitich heeft de vijftigste editie van de marathon van Amsterdam gewonnen in een nieuw parcoursrecord. De Keniaan finishte in 2.03.31 en liep daarmee het record uit 2021 uit de boeken. Tsegaye Getachew, de winnaar van vorig jaar, slaagde er niet in zijn titel te verdedigen en eindigde als tweede (2.04.19). De derde plaats ging naar zijn landgenoot Getaneh Molla met 2.04.20.

3 uur geleden