Tennisster Bertens in Berlijn opnieuw in 2 sets onderuit
BERLIJN (ANP) - Kiki Bertens heeft ook haar tweede tennispartij na de coronapauze verloren. De nummer 7 van de wereldranglijst was tijdens het tweede invitatietoernooi van deze week in Berlijn niet opgewassen tegen de Letse Anastasija Sevastova, die op de 43e plaats staat in het mondiale klassement. Bertens ging op hardcourt na iets meer dan een uur in twee sets onderuit: 6-1 6-4.
De 28-jarige Nederlandse tennisster moest dinsdag in haar eerste partij in Berlijn, op gras, ook al haar meerdere erkennen in de Tsjechische Petra Kvitova: 6-3 6-2. Dat duel duurde nog geen 50 minuten. Bertens gaf na die eerste nederlaag toe dat het vereiste niveau bij haar nog ver te zoeken was. Ze hoopte op enige verbetering op hardcourt, maar daar was vrijdag nog niet veel van te zien.
Opnieuw maakte Bertens veel fouten en mede daardoor kwam ze ook tegen Sevastova geen moment goed in de wedstrijd. In de tweede set ging het iets beter, maar produceerde ze toch weer te veel afzwaaiers om een derde set te kunnen afdwingen.
Sevastova speelt in de halve finales tegen Jelina Svitolina, die in de kwartfinales niet in actie hoefde te komen. De Oekraïense tennisster versloeg vrijdag nog wel in de uitgestelde finale van het eerste invitatietoernooi in Berlijn de Tsjechische Petra Kvitova in drie sets. Dat evenement werd eerder deze week in het Steffi Graf Stadion op gras afgewerkt, maar door overvloedige regenval konden de finale en de strijd om de derde plaats, met Bertens, op die ondergrond geen doorgang meer vinden. De finale vond derhalve vrijdag plaats, eveneens op de hardcourtbaan in een hangar op het vroegere vliegveld Tempelhof.
Meer uit Sport
ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
2 uur geledenLEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
23 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 dag geleden