Tennisser Zverev laat zich niet verrassen in Parijs
PARIJS (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich in de eerste ronde van Roland Garros niet laten verrassen door een debutant. De nummer 6 van de plaatsingslijst won in drie sets van de Oostenrijker Dennis Novak, die voor de eerste keer aan het hoofdtoernooi in Parijs deelnam. Na 2 uur en 5 minuten stond de eindstand op het scorebord: 7-5 6-2 6-4.
Zverev begon matig aan het duel met de nummer 91 van de wereld en leek met tussenstanden van 1-4 en 2-5 op weg naar verlies van de eerste set. Op karakter en kwaliteit haalde hij echter met de winst van vijf games op rij alsnog de eerste set binnen. Daarna won Zverev de tweede en derde set zonder veel problemen.
De 23-jarige Duitser kwam nooit verder dan de kwartfinales op Roland Garros. Twee weken geleden stond Zverev in de finale van de US Open. Na ruim 4 uur verloor hij van de Oostenrijker Dominic Thiem in vijf sets.
Tweede ronde
Zverev speelt in de tweede ronde op Roland Garros tegen de Amerikaan Michael Mmoh of de Fransman Pierre Hugues Herbert.
In het vrouwentoernooi beleefde Cori Gauff een succesvol debuut in het hoofdtoernooi in Parijs. De 16-jarige Amerikaanse, de nummer 51 van de wereld, klopte in de eerste ronde de Britse Johanna Konta dik: 6-3 6-3. De nummer 13 van de wereld haalde vorig jaar nog de halve finales op Roland Garros.
Gauff kwam in 2019 ook in actie op Roland Garros, maar haalde toen het hoofdtoernooi niet. In de tweede ronde speelt de getalenteerde tiener tegen de Italiaanse Martina Trevisan, die profiteerde van de opgave van haar landgenote Camila Giorgi in de tweede set (7-5 en 3-0).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
19 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
22 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
23 uur geleden