Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Zverev laat zich niet verrassen in Parijs

Tennisser Zverev laat zich niet verrassen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich in de eerste ronde van Roland Garros niet laten verrassen door een debutant. De nummer 6 van de plaatsingslijst won in drie sets van de Oostenrijker Dennis Novak, die voor de eerste keer aan het hoofdtoernooi in Parijs deelnam. Na 2 uur en 5 minuten stond de eindstand op het scorebord: 7-5 6-2 6-4.

Zverev begon matig aan het duel met de nummer 91 van de wereld en leek met tussenstanden van 1-4 en 2-5 op weg naar verlies van de eerste set. Op karakter en kwaliteit haalde hij echter met de winst van vijf games op rij alsnog de eerste set binnen. Daarna won Zverev de tweede en derde set zonder veel problemen.

De 23-jarige Duitser kwam nooit verder dan de kwartfinales op Roland Garros. Twee weken geleden stond Zverev in de finale van de US Open. Na ruim 4 uur verloor hij van de Oostenrijker Dominic Thiem in vijf sets.

Tweede ronde

Zverev speelt in de tweede ronde op Roland Garros tegen de Amerikaan Michael Mmoh of de Fransman Pierre Hugues Herbert.

In het vrouwentoernooi beleefde Cori Gauff een succesvol debuut in het hoofdtoernooi in Parijs. De 16-jarige Amerikaanse, de nummer 51 van de wereld, klopte in de eerste ronde de Britse Johanna Konta dik: 6-3 6-3. De nummer 13 van de wereld haalde vorig jaar nog de halve finales op Roland Garros.

Gauff kwam in 2019 ook in actie op Roland Garros, maar haalde toen het hoofdtoernooi niet. In de tweede ronde speelt de getalenteerde tiener tegen de Italiaanse Martina Trevisan, die profiteerde van de opgave van haar landgenote Camila Giorgi in de tweede set (7-5 en 3-0).

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

6 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

7 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

8 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

9 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

11 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

12 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

13 uur geleden