Tennisser Wawrinka weg bij coach Norman
PARIJS (ANP) - In de aanloop naar Roland Garros heeft de Zwitserse tennisser Stan Wawrinka afscheid genomen van coach Magnus Norman, onder wie hij drie grandslamtitels veroverde. Wawrinka, de huidige nummer 17 van de wereld, werkte sinds 2013 samen met Norman.
"Na acht geweldige jaren samen hebben we besloten uit elkaar te gaan", schrijft de 35-jarige Zwitser op Instagram bij een serie foto's met zijn Zweedse coach. "We hebben een ongelooflijke sterke, plezierige en succesvolle samenwerking gehad. We hebben samen de top bereikt in onze sport. Ik wil hem bedanken dat hij me heeft geholpen om alles te winnen waar ik van droomde. Hij is een geweldige coach, vriend en mentor geweest en zal altijd een goede vriend blijven."
Onder leiding van de 44-jarige Norman, zelf oud-tennisser en ooit de nummer 2 van de wereld, won Wawrinka de Australian Open (2014), Roland Garros (2015) en de US Open (2016). Door de nodige fysieke problemen heeft de Zwitser de afgelopen jaren weinig successen meer geboekt.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden