Tennisser Wawrinka weg bij coach Norman
PARIJS (ANP) - In de aanloop naar Roland Garros heeft de Zwitserse tennisser Stan Wawrinka afscheid genomen van coach Magnus Norman, onder wie hij drie grandslamtitels veroverde. Wawrinka, de huidige nummer 17 van de wereld, werkte sinds 2013 samen met Norman.
"Na acht geweldige jaren samen hebben we besloten uit elkaar te gaan", schrijft de 35-jarige Zwitser op Instagram bij een serie foto's met zijn Zweedse coach. "We hebben een ongelooflijke sterke, plezierige en succesvolle samenwerking gehad. We hebben samen de top bereikt in onze sport. Ik wil hem bedanken dat hij me heeft geholpen om alles te winnen waar ik van droomde. Hij is een geweldige coach, vriend en mentor geweest en zal altijd een goede vriend blijven."
Onder leiding van de 44-jarige Norman, zelf oud-tennisser en ooit de nummer 2 van de wereld, won Wawrinka de Australian Open (2014), Roland Garros (2015) en de US Open (2016). Door de nodige fysieke problemen heeft de Zwitser de afgelopen jaren weinig successen meer geboekt.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
7 uur geleden