Tennisser Wawrinka verrast Medvedev in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Stan Wawrinka heeft voor de eerste grote verrassing gezorgd in het mannentoernooi van de Australian Open. De 34-jarige Zwitser versloeg in de vierde ronde de Rus Daniil Medvedev, de nummer 4 van de wereld, in vijf sets: 6-2 2-6 4-6 7-6 (2) 6-2. Medvedev bereikte vorig jaar de finale van de US Open en werd ook in Melbourne tot de kanshebbers gerekend.
Wawrinka won de Australian Open in 2014. In de jaren daarna schreef hij ook Roland Garros (2015) en de US Open (2016) op zijn naam. Door de nodige blessures zakte Wawrinka de afgelopen jaren weg, maar in Melbourne liet de veteraan tegen Medvedev zien dat hij nog altijd goed kan tennissen. De Zwitser knokte zich terug na een achterstand van 2-1 in sets en domineerde in de beslissende vijfde set. Wawrinka brak Medvedev direct en plaatste in de zevende game nog een break, waarna hij de partij zelf uitserveerde.
De huidige nummer 15 van de wereld gaat het in de kwartfinale opnemen tegen Alexander Zverev. De 22-jarige Duitser, zevende op de mondiale ranking, versloeg de Rus Andrei Roeblev: 6-4 6-4 6-4. Zverev zit in Melbourne voor het eerst bij de laatste acht.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
14 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden