Tennisser Ruud stuurt Zhang naar huis op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Casper Ruud uit Noorwegen heeft ten koste van de Chinees Zhang Zhizhen de vierde ronde bereikt van Roland Garros. De als vierde geplaatste finalist van vorig jaar won in Parijs in vier sets: 4-6 6-4 6-1 6-4.
Zhang kon als eerste Chinese tennisser sinds Kho Sin-Khie in 1936 de laatste zestien in Parijs halen. De nummer 71 van de wereldranglijst, die voor dit toernooi nog geen partij in het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi had gewonnen, begon goed en won de eerste set tegen Ruud met 6-4. Een break tegen op 5-4 kostte hem echter de tweede set. Ruud won daarna gemakkelijk de derde set en had ook genoeg aan een break in de vierde set om de partij uit te kunnen serveren.
De Noor, die vorig jaar de finale verloor van Rafael Nadal, neemt het in de vierde ronde op tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Nicolas Jarry en de Amerikaan Marcos Giron.
Gefrustreerd
Ruud zei een beetje gefrustreerd te zijn over het begin van zijn wedstrijd. "Ik begon niet zo goed als ik had gewild. Hij speelde heel goed en ik vond geen gaten in zijn spel. Gelukkig sloeg hij enkele zwakke ballen op 5-4 in de tweede set. Ik pakte de break en de set en begon daarna beter te spelen."
Holger Rune bereikte overtuigend de vierde ronde. De als zesde geplaatste Deense tennisser won in drie sets van Genaro Alberto Olivieri uit Argentinië. De setstanden waren 6-4 6-1 6-3.
Rune neemt het in de vierde ronde op tegen de winnaar van de partij tussen de Argentijn Francisco Cerundolo en de Amerikaan Taylor Fritz.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
18 uur geleden