Tennisser Koolhof weer stapje dichter bij eerste grandslamtitel
PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is weer een stapje dichter bij zijn eerste grandslamtitel in het mannendubbelspel gekomen. De nummer 1 van de wereld bereikte samen met de Brit Neal Skupski de derde ronde van Roland Garros door de Argentijn Pedro Cachin en Wu Yibing uit China te verslaan: 6-4 6-2.
De 34-jarige Koolhof is weliswaar al enige tijd de beste dubbelspeler ter wereld, een eindzege op een grandslamtoernooi heeft hij nog niet op zijn palmares staan. In 2020 en vorig jaar reikte hij tot de eindstrijd op de US Open.
Vorig jaar was Koolhof op Roland Garros wel het beste in het gemengd dubbelspel, samen met de Japanse Ena Shibahara. Koolhof besloot zijn titel dit jaar niet te verdedigen. "Ik wil graag de volle focus op het mannendubbelspel en mijn krachten sparen", zei Koolhof. "Die grandslamtitel bij de mannen is nu mijn grote doel."
Middelkoop en Mies
In de derde ronde nemen Koolhof en Skupski het op tegen de Kazach Aleksandr Nedovjesov en Miguel Ángel Reyes-Varela uit Mexico.
Ook Matwé Middelkoop wist zich, samen met zijn Duitse partner Andreas Mies, bij de laatste zestien koppels te scharen. Middelkoop en Mies, als twaalfde geplaatst, versloegen de Fransen Jonathan Eysseric en Harold Mayot met 7-5 6-3. Middelkoop haalde vorig jaar de halve finales in Parijs, samen met de Indiër Rohan Bopanna.
Kwartfinaliste
Demi Schuurs verzekerde zich met overtuiging van een plek in de derde ronde van het vrouwendubbelspel. Samen met de Amerikaanse Desirae Krawczyk was ze met 6-2 6-2 veel te sterk voor de Italiaanse speelsters Jasmine Paolini en Martina Trevisan. Schuurs en Krawczyk zijn als vijfde geplaatst op Roland Garros.
De 29-jarige Schuurs is op Roland Garros nog nooit voorbij de derde ronde gekomen. Op de drie andere grand slams was ze al eens kwartfinaliste.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
4 minuten geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geleden