Tennisser Koolhof weer stapje dichter bij eerste grandslamtitel
PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is weer een stapje dichter bij zijn eerste grandslamtitel in het mannendubbelspel gekomen. De nummer 1 van de wereld bereikte samen met de Brit Neal Skupski de derde ronde van Roland Garros door de Argentijn Pedro Cachin en Wu Yibing uit China te verslaan: 6-4 6-2.
De 34-jarige Koolhof is weliswaar al enige tijd de beste dubbelspeler ter wereld, een eindzege op een grandslamtoernooi heeft hij nog niet op zijn palmares staan. In 2020 en vorig jaar reikte hij tot de eindstrijd op de US Open.
Vorig jaar was Koolhof op Roland Garros wel het beste in het gemengd dubbelspel, samen met de Japanse Ena Shibahara. Koolhof besloot zijn titel dit jaar niet te verdedigen. "Ik wil graag de volle focus op het mannendubbelspel en mijn krachten sparen", zei Koolhof. "Die grandslamtitel bij de mannen is nu mijn grote doel."
Middelkoop en Mies
In de derde ronde nemen Koolhof en Skupski het op tegen de Kazach Aleksandr Nedovjesov en Miguel Ángel Reyes-Varela uit Mexico.
Ook Matwé Middelkoop wist zich, samen met zijn Duitse partner Andreas Mies, bij de laatste zestien koppels te scharen. Middelkoop en Mies, als twaalfde geplaatst, versloegen de Fransen Jonathan Eysseric en Harold Mayot met 7-5 6-3. Middelkoop haalde vorig jaar de halve finales in Parijs, samen met de Indiër Rohan Bopanna.
Kwartfinaliste
Demi Schuurs verzekerde zich met overtuiging van een plek in de derde ronde van het vrouwendubbelspel. Samen met de Amerikaanse Desirae Krawczyk was ze met 6-2 6-2 veel te sterk voor de Italiaanse speelsters Jasmine Paolini en Martina Trevisan. Schuurs en Krawczyk zijn als vijfde geplaatst op Roland Garros.
De 29-jarige Schuurs is op Roland Garros nog nooit voorbij de derde ronde gekomen. Op de drie andere grand slams was ze al eens kwartfinaliste.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
22 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden