Tennisser Koolhof weer stapje dichter bij eerste grandslamtitel
PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is weer een stapje dichter bij zijn eerste grandslamtitel in het mannendubbelspel gekomen. De nummer 1 van de wereld bereikte samen met de Brit Neal Skupski de derde ronde van Roland Garros door de Argentijn Pedro Cachin en Wu Yibing uit China te verslaan: 6-4 6-2.
De 34-jarige Koolhof is weliswaar al enige tijd de beste dubbelspeler ter wereld, een eindzege op een grandslamtoernooi heeft hij nog niet op zijn palmares staan. In 2020 en vorig jaar reikte hij tot de eindstrijd op de US Open.
Vorig jaar was Koolhof op Roland Garros wel het beste in het gemengd dubbelspel, samen met de Japanse Ena Shibahara. Koolhof besloot zijn titel dit jaar niet te verdedigen. "Ik wil graag de volle focus op het mannendubbelspel en mijn krachten sparen", zei Koolhof. "Die grandslamtitel bij de mannen is nu mijn grote doel."
Middelkoop en Mies
In de derde ronde nemen Koolhof en Skupski het op tegen de Kazach Aleksandr Nedovjesov en Miguel Ángel Reyes-Varela uit Mexico.
Ook Matwé Middelkoop wist zich, samen met zijn Duitse partner Andreas Mies, bij de laatste zestien koppels te scharen. Middelkoop en Mies, als twaalfde geplaatst, versloegen de Fransen Jonathan Eysseric en Harold Mayot met 7-5 6-3. Middelkoop haalde vorig jaar de halve finales in Parijs, samen met de Indiër Rohan Bopanna.
Kwartfinaliste
Demi Schuurs verzekerde zich met overtuiging van een plek in de derde ronde van het vrouwendubbelspel. Samen met de Amerikaanse Desirae Krawczyk was ze met 6-2 6-2 veel te sterk voor de Italiaanse speelsters Jasmine Paolini en Martina Trevisan. Schuurs en Krawczyk zijn als vijfde geplaatst op Roland Garros.
De 29-jarige Schuurs is op Roland Garros nog nooit voorbij de derde ronde gekomen. Op de drie andere grand slams was ze al eens kwartfinaliste.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
7 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
8 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
9 uur geleden