Tennisser Koolhof met dubbelpartner Skupski naar ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof en zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski doen mee aan het ABN AMRO Open. De nummers één van de wereldranglijst in het dubbelspel zijn de blikvangers bij het toernooi in Ahoy Rotterdam, dat een sterke Nederlandse inbreng kent bij het dubbelspel.
Naast Koolhof en Skupski zijn ook titelverdedigers Robin Haase en Matwé Middelkoop direct toegelaten tot het toernooi. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel.
In het dubbeltoernooi komen ook een aantal bekende namen uit het enkelspel in actie. Onder meer de Russen Karen Chatsjanov en Andrej Roeblev (winnaar van het enkelspel in 2021) zullen in Rotterdam samen spelen. Ook de Rus Alexander Boeblik en de Zwitser Stan Wawrinka komen samen in actie. Laatstgenoemde won in 2015 de individuele titel in Rotterdam. De Bulgaar Grigor Dimitrov speelt in Rotterdam samen met Nicolas Mahut uit Frankrijk. De Fransman schreef de dubbeltitel in Ahoy al drie keer op zijn naam, telkens met andere dubbelpartners.
Nikola Mektic en Mate Pavic, in 2021 de winnaars van het dubbelspel, komen ook in actie. De 50e editie van het ABN AMRO Open wordt gehouden van 11 tot en met 19 februari in Rotterdam.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.
20 uur geleden