Tennisser Koolhof loopt finaleplaats Roland Garros mis
PARIJS (ANP) - Het is dubbelspecialist Wesley Koolhof niet gelukt de finale te bereiken van het dubbelspeltoernooi van Roland Garros. Samen met zijn Kroatische partner Nikola Mektic verloor hij van de Duitsers Kevin Krawietz en Andreas Mies. Het werd 6-3 7-5. Bij een 6-5-achterstand in de tweede set leverde Mektic zijn servicegame op love in.
Krawietz en Mies, als achtste geplaatst, pakten vorig jaar de titel in Parijs. Koolhof en Mektic waren als negende geplaatst.
De 31-jarige Koolhof, de nummer 15 van de wereld in het dubbelspel, had voor de tweede keer in korte tijd de eindstrijd van een grand slam kunnen bereiken. Vorige maand was hij met Mektic finalist op de US Open. Door hun goede resultaten liggen ze op schema om zich voor het eerst te kwalificeren voor de ATP Finals, het eindejaarstoernooi voor de acht beste koppels van het seizoen.
Het Duitse duo Krawietz/Mies speelt in de finale tegen de Kroaat Mate Pavic en de Braziliaan Bruno Soares, de winnaars van de US Open.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
5 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
8 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
10 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
10 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
15 uur geleden