Tennisser Dzumhur woedend op Roland Garros na uitsluiting
PARIJS (ANP) - De Bosnische tennisser Damir Dzumhur (28) is woedend op de organisatie van Roland Garros. De voormalig nummer 23 van de wereld, afgezakt naar plek 114, vindt dat hij ten onrechte uit het toernooi is gehaald. De coach van Dzumhur, Petar Popovic, leverde een positieve coronatest af.
"We zijn er zeker van dat het vals-positief was, omdat mijn trainer antistoffen heeft omdat hij eerder besmet is geweest", zei Dzumhur. "Mijn trainer kreeg niet de kans een tweede test te doen. Ik ben ziedend."
Popovic voelde zich slecht behandeld door de organisatie. Hij noemde het in L'Équipe "schandalig". "Als Rafael Nadal in onze schoenen zou staan, dan had hij het recht gehad om een tweede of derde test af te leggen", liet Popovic optekenen.
Dinsdag haalde Dzumhur zijn gelijk door op Instagram een uitslag te posten van de uitslag van de tweede test van Popovic, die inderdaad negatief bleek.
Zondagavond maakte Roland Garros bekend dat vijf tennissers uit het toernooi waren gehaald. Twee van hen leverden zelf een positieve test af, drie van hen waren in nauw contact geweest met een coach die positief had getest.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
8 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden