Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic zet nieuwe spelersvakbond op

Tennisser Djokovic zet nieuwe spelersvakbond op

NEW YORK (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft een nieuwe spelersvakbond opgezet, die onafhankelijk van de ATP gaat opereren. De nummer 1 van de wereld besloot samen met de Canadees Vasek Pospisil en de Amerikaan John Isner uit de spelersraad van de ATP te stappen en een eigen vakbond op te richten. Volgens de Serviër is dat nodig om de belangen van de tennissers beter te kunnen verdedigen.

"Na de succesvolle bijeenkomst van vandaag zijn we verheugd om het begin van de Professional Tennis Players Association (PTPA) aan te kondigen. De eerste vereniging sinds 1972 die alleen voor tennissers is", schreef Djokovic op Instagram bij een foto waarop hij samen met ruim zestig collega's op een tennisbaan van de US Open poseert.

Volgens Djokovic is het niet de bedoeling om een eigen tennistour op te richten, los van de ATP Tour. "We kunnen en moeten samenwerken met de ATP. De tijd zal leren waar het ons gaat brengen", aldus de Serviër.

Geen eensgezindheid

Van eensgezindheid binnen de tenniswereld is echter geen sprake. Rafael Nadal en Roger Federer, al jarenlang de grootste concurrenten van Djokovic op de baan, zeggen de afsplitsing te betreuren. "We bevinden ons met de wereld in een moeilijke en gecompliceerde situatie", schrijft Nadal op Twitter. "Ik vind persoonlijk dat we in deze tijden rustig moeten blijven en samen dezelfde richting op moeten werken. Het is tijd voor eenheid, niet voor afscheiding. Dit zijn momenten waarop grote dingen bereikt kunnen worden als de tenniswereld verenigd is."

Federer sloot zich aan bij de woorden van de Spanjaard. "Ik ben het me je eens, Rafa Nadal. Dit zijn onzekere en uitdagende tijden. Het is essentieel dat we als spelers en als sport een eenheid vormen."

Ook andere toptennissers als Andy Murray, Stefanos Tsitsipas en Daniil Medvedev waren kritisch op de afsplitsing van Djokovic en co. "Ik heb hier niets mee te maken, ik weet zelfs niet waar ze over praten", zei Tsitsipas.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

14 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

16 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

18 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

20 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden