Tennisser Djokovic pakt voor de vijfde keer titel in Rome
ROME (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijfde keer het masterstoernooi van Rome op zijn naam gebracht. De nummer 1 van de wereld versloeg de Argentijn Diego Schwartzman binnen twee uur in twee sets: 7-5 6-3.
Met zijn triomf in Rome nam Djokovic op sportieve wijze revanche voor zijn afgang begin deze maand bij de US Open. Uit pure frustratie over een verloren game sloeg hij tijdens zijn partij in de vierde ronde een bal onbedoeld tegen de keel van een lijnrechter. Djokovic werd daarna gediskwalificeerd en verloor tevens zijn verdiende prijzengeld en rankingpunten in New York.
Voor Djokovic (33) was het zijn vijfde zege in evenzoveel onderlinge duel met de vijf jaar jongere Schwartzman, de nummer 15 van de wereld. Beiden troffen elkaar vorig jaar in Rome in de have finales. Djokovic zegevierde destijds in drie sets: 6-3 6-7 (2) 6-3.
Stroef begin
Djokovic begon opmerkelijk stroef aan de finale. Hij verloor zijn eerste twee servicebeurten, waardoor hij na drie games tegen een achterstand van 0-3 aankeek. De Serviër kwam vanaf dat moment beter in zijn spel. Hij benutte op de service van de Zuid-Amerikaan uiteindelijk het vierde setpoint.
Ook in de tweede set bleef het spel van Djokovic wat wisselvallig. In de achtste game sloeg Djokovic toe op de opslag van Schwartzman (5-3) waarna hij het duel uitserveerde, al verspeelde hij eerst nog wel twee matchpoints.
Tiende finale
Djokovic had verwacht, zoals velen binnen en buiten de tenniswereld, zijn grote rivaal Rafael Nadal in de finale te treffen. De als tweede geplaatste gravelspecialist ging al in de kwartfinales echter verrassend onderuit tegen Schwartzman (6-2 7-5). De Spanjaard won het graveltoernooi in Rome negen keer.
Djokovic speelde voor de tiende keer in de finale van het toernooi in Rome. Hij won eerder de titel in 2008, 2011, 2014 en 2015.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
50 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
54 minuten geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
1 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
2 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
2 uur geleden