Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic pakt voor de vijfde keer titel in Rome

Tennisser Djokovic pakt voor de vijfde keer titel in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijfde keer het masterstoernooi van Rome op zijn naam gebracht. De nummer 1 van de wereld versloeg de Argentijn Diego Schwartzman binnen twee uur in twee sets: 7-5 6-3.

Met zijn triomf in Rome nam Djokovic op sportieve wijze revanche voor zijn afgang begin deze maand bij de US Open. Uit pure frustratie over een verloren game sloeg hij tijdens zijn partij in de vierde ronde een bal onbedoeld tegen de keel van een lijnrechter. Djokovic werd daarna gediskwalificeerd en verloor tevens zijn verdiende prijzengeld en rankingpunten in New York.

Voor Djokovic (33) was het zijn vijfde zege in evenzoveel onderlinge duel met de vijf jaar jongere Schwartzman, de nummer 15 van de wereld. Beiden troffen elkaar vorig jaar in Rome in de have finales. Djokovic zegevierde destijds in drie sets: 6-3 6-7 (2) 6-3.

Stroef begin

Djokovic begon opmerkelijk stroef aan de finale. Hij verloor zijn eerste twee servicebeurten, waardoor hij na drie games tegen een achterstand van 0-3 aankeek. De Serviër kwam vanaf dat moment beter in zijn spel. Hij benutte op de service van de Zuid-Amerikaan uiteindelijk het vierde setpoint.

Ook in de tweede set bleef het spel van Djokovic wat wisselvallig. In de achtste game sloeg Djokovic toe op de opslag van Schwartzman (5-3) waarna hij het duel uitserveerde, al verspeelde hij eerst nog wel twee matchpoints.

Tiende finale

Djokovic had verwacht, zoals velen binnen en buiten de tenniswereld, zijn grote rivaal Rafael Nadal in de finale te treffen. De als tweede geplaatste gravelspecialist ging al in de kwartfinales echter verrassend onderuit tegen Schwartzman (6-2 7-5). De Spanjaard won het graveltoernooi in Rome negen keer.

Djokovic speelde voor de tiende keer in de finale van het toernooi in Rome. Hij won eerder de titel in 2008, 2011, 2014 en 2015.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

5 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

5 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

6 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

8 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

9 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

10 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden