Tennisser Djokovic pakt voor de vijfde keer titel in Rome
ROME (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijfde keer het masterstoernooi van Rome op zijn naam gebracht. De nummer 1 van de wereld versloeg de Argentijn Diego Schwartzman binnen twee uur in twee sets: 7-5 6-3.
Met zijn triomf in Rome nam Djokovic op sportieve wijze revanche voor zijn afgang begin deze maand bij de US Open. Uit pure frustratie over een verloren game sloeg hij tijdens zijn partij in de vierde ronde een bal onbedoeld tegen de keel van een lijnrechter. Djokovic werd daarna gediskwalificeerd en verloor tevens zijn verdiende prijzengeld en rankingpunten in New York.
Voor Djokovic (33) was het zijn vijfde zege in evenzoveel onderlinge duel met de vijf jaar jongere Schwartzman, de nummer 15 van de wereld. Beiden troffen elkaar vorig jaar in Rome in de have finales. Djokovic zegevierde destijds in drie sets: 6-3 6-7 (2) 6-3.
Stroef begin
Djokovic begon opmerkelijk stroef aan de finale. Hij verloor zijn eerste twee servicebeurten, waardoor hij na drie games tegen een achterstand van 0-3 aankeek. De Serviër kwam vanaf dat moment beter in zijn spel. Hij benutte op de service van de Zuid-Amerikaan uiteindelijk het vierde setpoint.
Ook in de tweede set bleef het spel van Djokovic wat wisselvallig. In de achtste game sloeg Djokovic toe op de opslag van Schwartzman (5-3) waarna hij het duel uitserveerde, al verspeelde hij eerst nog wel twee matchpoints.
Tiende finale
Djokovic had verwacht, zoals velen binnen en buiten de tenniswereld, zijn grote rivaal Rafael Nadal in de finale te treffen. De als tweede geplaatste gravelspecialist ging al in de kwartfinales echter verrassend onderuit tegen Schwartzman (6-2 7-5). De Spanjaard won het graveltoernooi in Rome negen keer.
Djokovic speelde voor de tiende keer in de finale van het toernooi in Rome. Hij won eerder de titel in 2008, 2011, 2014 en 2015.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
3 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
3 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
9 uur geleden