Tennisser Djokovic heeft hoge verwachtingen van talent Sinner
WENEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic voorspelt Jannik Sinner een grote toekomst. Volgens de Serviër heeft de 19-jarige Italiaan de potentie om ooit de wereldranglijst aan te voeren.
Sinner staat nu nog op de 43e positie van de wereldranglijst. Volgens Djokovic voert hij een serie talenten aan die na de generatie van tennissers als de Duitser Alexander Zverev en Griek Stefanos Tsitsipas van zich zal doen laten horen. Hij ziet hen al als gearriveerde toppers.
"Al is het best makkelijk om een jaar succes te hebben of een keer een goede grand slam te spelen", zei Djokovic. "Het is veel moeilijker om er ieder jaar weer te staan en dan voor een lange periode van misschien wel vijftien jaar."
Nummer 1
Djokovic vertelde dat op een persconferentie na zijn zege op de Kroaat Borna Coric in de tweede ronde van het toernooi van Wenen: 7-6 (11) 6-3. De Serviër sluit het jaar vrijwel zeker voor de zesde keer af als nummer 1 van de wereld. Hij komt dan op gelijke hoogte met recordhouder Pete Sampras die van 1993 tot 1998 zes jaar op rij 's werelds beste tennisser was.
Djokovic sloot de seizoenen 2011, 2012, 2014, 2015 en 2018 als nummer 1 af. Rafael Nadal en Roger Federer eindigden vijf jaar op de eerste plaats van de ATP-ranking.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
23 uur geleden