Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic heeft hoge verwachtingen van talent Sinner

Tennisser Djokovic heeft hoge verwachtingen van talent Sinner

WENEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic voorspelt Jannik Sinner een grote toekomst. Volgens de Serviër heeft de 19-jarige Italiaan de potentie om ooit de wereldranglijst aan te voeren.

Sinner staat nu nog op de 43e positie van de wereldranglijst. Volgens Djokovic voert hij een serie talenten aan die na de generatie van tennissers als de Duitser Alexander Zverev en Griek Stefanos Tsitsipas van zich zal doen laten horen. Hij ziet hen al als gearriveerde toppers.

"Al is het best makkelijk om een jaar succes te hebben of een keer een goede grand slam te spelen", zei Djokovic. "Het is veel moeilijker om er ieder jaar weer te staan en dan voor een lange periode van misschien wel vijftien jaar."

Nummer 1

Djokovic vertelde dat op een persconferentie na zijn zege op de Kroaat Borna Coric in de tweede ronde van het toernooi van Wenen: 7-6 (11) 6-3. De Serviër sluit het jaar vrijwel zeker voor de zesde keer af als nummer 1 van de wereld. Hij komt dan op gelijke hoogte met recordhouder Pete Sampras die van 1993 tot 1998 zes jaar op rij 's werelds beste tennisser was.

Djokovic sloot de seizoenen 2011, 2012, 2014, 2015 en 2018 als nummer 1 af. Rafael Nadal en Roger Federer eindigden vijf jaar op de eerste plaats van de ATP-ranking.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

15 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

16 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

16 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

16 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

16 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

17 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

17 uur geleden