Tennisser Djokovic heeft hoge verwachtingen van talent Sinner
WENEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic voorspelt Jannik Sinner een grote toekomst. Volgens de Serviër heeft de 19-jarige Italiaan de potentie om ooit de wereldranglijst aan te voeren.
Sinner staat nu nog op de 43e positie van de wereldranglijst. Volgens Djokovic voert hij een serie talenten aan die na de generatie van tennissers als de Duitser Alexander Zverev en Griek Stefanos Tsitsipas van zich zal doen laten horen. Hij ziet hen al als gearriveerde toppers.
"Al is het best makkelijk om een jaar succes te hebben of een keer een goede grand slam te spelen", zei Djokovic. "Het is veel moeilijker om er ieder jaar weer te staan en dan voor een lange periode van misschien wel vijftien jaar."
Nummer 1
Djokovic vertelde dat op een persconferentie na zijn zege op de Kroaat Borna Coric in de tweede ronde van het toernooi van Wenen: 7-6 (11) 6-3. De Serviër sluit het jaar vrijwel zeker voor de zesde keer af als nummer 1 van de wereld. Hij komt dan op gelijke hoogte met recordhouder Pete Sampras die van 1993 tot 1998 zes jaar op rij 's werelds beste tennisser was.
Djokovic sloot de seizoenen 2011, 2012, 2014, 2015 en 2018 als nummer 1 af. Rafael Nadal en Roger Federer eindigden vijf jaar op de eerste plaats van de ATP-ranking.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden