Tennissensatie Swiatek dankt vader: hij heeft me alles geleerd
PARIJS (ANP) - De Poolse tennissensatie Iga Swiatek (19) leek in haar eerste grandslamfinale amper last te hebben van nervositeit. De ongeplaatste speelster liet op Roland Garros in de eindstrijd tegen de als vierde geplaatste Amerikaanse favoriete Sofia Kenin onder meer 25 'winners' noteren, tegen slechts 10 van de kampioene op de Australian Open. Mede daardoor wist de getalenteerde tiener ook de finale in twee sets te winnen: 6-4 6-1. Na afloop bedankte ze alles en iedereen in Parijs, maar vooral haar vader, die als roeier aan de Olympische Spelen deelnam.
"Hij heeft me echt alles geleerd", liet Swiatek geëmotioneerd weten. "Dankzij hem sta ik met zelfvertrouwen op de baan. Hij heeft mij professioneel leren denken en doen. Zo heeft hij me opgevoed. Ik vind het nu heel moeilijk om over hem te praten. Ik kan mijn gedachten niet onder woorden brengen. Maar ik houd van hem."
Swiatek kon haar triomf in Parijs nauwelijks bevatten. "Het is gek, heel gek, om hier te staan als grandslamwinnares. Ik ben echt helemaal van mijn stuk. Voor mijn gevoel ben ik nog maar net begonnen aan mijn tennisloopbaan. Twee jaar geleden nog maar won ik hier als juniore de titel. Echt te gek voor woorden."
Complimenten tegenstander
Zij sprak ook woorden van waardering en medeleven richting Kenin. De Amerikaanse moest zich in de tweede set bij een achterstand van 2-1 medisch laten behandelen aan haar linkerbovenbeen en maakte na de onderbreking bijna geen punt meer. "Ik hoop Sofia dat het goed met je gaat. Je hebt het dit toernooi geweldig gedaan."
Swiatek wist niet precies uit te leggen waarom ze de finale had gewonnen. "Ik was mentaal stabiel, hoewel ik vooraf behoorlijk gestrest was. Deze partij viel daarom niet mee voor mij, maar ik heb gewonnen en daar gaat het om. Het heeft waarschijnlijk zo moeten zijn dat opnieuw een 'underdog' een grandslam wint. In het vrouwentennis is momenteel alles mogelijk", doelde ze onder meer op de verrassende triomf van Kenin begin dit jaar bij de Australian Open.
Felicitaties Andrzej Duda
De Poolse president Andrzej Duda was er snel bij om het nieuwe sportidool van zijn land te feliciteren met haar titel. "Veel dank en gelukwensen voor Iga Swiatek. Dit is een historische dag voor Polen, voor de Poolse sport en voor het Poolse tennis. Bravo!", liet Duda op Twitter weten.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."
11 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.
11 uur geleden