Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissensatie Swiatek dankt vader: hij heeft me alles geleerd

Tennissensatie Swiatek dankt vader: hij heeft me alles geleerd

PARIJS (ANP) - De Poolse tennissensatie Iga Swiatek (19) leek in haar eerste grandslamfinale amper last te hebben van nervositeit. De ongeplaatste speelster liet op Roland Garros in de eindstrijd tegen de als vierde geplaatste Amerikaanse favoriete Sofia Kenin onder meer 25 'winners' noteren, tegen slechts 10 van de kampioene op de Australian Open. Mede daardoor wist de getalenteerde tiener ook de finale in twee sets te winnen: 6-4 6-1. Na afloop bedankte ze alles en iedereen in Parijs, maar vooral haar vader, die als roeier aan de Olympische Spelen deelnam.

"Hij heeft me echt alles geleerd", liet Swiatek geëmotioneerd weten. "Dankzij hem sta ik met zelfvertrouwen op de baan. Hij heeft mij professioneel leren denken en doen. Zo heeft hij me opgevoed. Ik vind het nu heel moeilijk om over hem te praten. Ik kan mijn gedachten niet onder woorden brengen. Maar ik houd van hem."

Swiatek kon haar triomf in Parijs nauwelijks bevatten. "Het is gek, heel gek, om hier te staan als grandslamwinnares. Ik ben echt helemaal van mijn stuk. Voor mijn gevoel ben ik nog maar net begonnen aan mijn tennisloopbaan. Twee jaar geleden nog maar won ik hier als juniore de titel. Echt te gek voor woorden."

Complimenten tegenstander

Zij sprak ook woorden van waardering en medeleven richting Kenin. De Amerikaanse moest zich in de tweede set bij een achterstand van 2-1 medisch laten behandelen aan haar linkerbovenbeen en maakte na de onderbreking bijna geen punt meer. "Ik hoop Sofia dat het goed met je gaat. Je hebt het dit toernooi geweldig gedaan."

Swiatek wist niet precies uit te leggen waarom ze de finale had gewonnen. "Ik was mentaal stabiel, hoewel ik vooraf behoorlijk gestrest was. Deze partij viel daarom niet mee voor mij, maar ik heb gewonnen en daar gaat het om. Het heeft waarschijnlijk zo moeten zijn dat opnieuw een 'underdog' een grandslam wint. In het vrouwentennis is momenteel alles mogelijk", doelde ze onder meer op de verrassende triomf van Kenin begin dit jaar bij de Australian Open.

Felicitaties Andrzej Duda

De Poolse president Andrzej Duda was er snel bij om het nieuwe sportidool van zijn land te feliciteren met haar titel. "Veel dank en gelukwensen voor Iga Swiatek. Dit is een historische dag voor Polen, voor de Poolse sport en voor het Poolse tennis. Bravo!", liet Duda op Twitter weten.

Meer uit Sport

Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

6 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

14 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

16 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

20 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

21 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

22 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

1 dag geleden