Tennissensatie Swiatek dankt vader: hij heeft me alles geleerd
PARIJS (ANP) - De Poolse tennissensatie Iga Swiatek (19) leek in haar eerste grandslamfinale amper last te hebben van nervositeit. De ongeplaatste speelster liet op Roland Garros in de eindstrijd tegen de als vierde geplaatste Amerikaanse favoriete Sofia Kenin onder meer 25 'winners' noteren, tegen slechts 10 van de kampioene op de Australian Open. Mede daardoor wist de getalenteerde tiener ook de finale in twee sets te winnen: 6-4 6-1. Na afloop bedankte ze alles en iedereen in Parijs, maar vooral haar vader, die als roeier aan de Olympische Spelen deelnam.
"Hij heeft me echt alles geleerd", liet Swiatek geëmotioneerd weten. "Dankzij hem sta ik met zelfvertrouwen op de baan. Hij heeft mij professioneel leren denken en doen. Zo heeft hij me opgevoed. Ik vind het nu heel moeilijk om over hem te praten. Ik kan mijn gedachten niet onder woorden brengen. Maar ik houd van hem."
Swiatek kon haar triomf in Parijs nauwelijks bevatten. "Het is gek, heel gek, om hier te staan als grandslamwinnares. Ik ben echt helemaal van mijn stuk. Voor mijn gevoel ben ik nog maar net begonnen aan mijn tennisloopbaan. Twee jaar geleden nog maar won ik hier als juniore de titel. Echt te gek voor woorden."
Complimenten tegenstander
Zij sprak ook woorden van waardering en medeleven richting Kenin. De Amerikaanse moest zich in de tweede set bij een achterstand van 2-1 medisch laten behandelen aan haar linkerbovenbeen en maakte na de onderbreking bijna geen punt meer. "Ik hoop Sofia dat het goed met je gaat. Je hebt het dit toernooi geweldig gedaan."
Swiatek wist niet precies uit te leggen waarom ze de finale had gewonnen. "Ik was mentaal stabiel, hoewel ik vooraf behoorlijk gestrest was. Deze partij viel daarom niet mee voor mij, maar ik heb gewonnen en daar gaat het om. Het heeft waarschijnlijk zo moeten zijn dat opnieuw een 'underdog' een grandslam wint. In het vrouwentennis is momenteel alles mogelijk", doelde ze onder meer op de verrassende triomf van Kenin begin dit jaar bij de Australian Open.
Felicitaties Andrzej Duda
De Poolse president Andrzej Duda was er snel bij om het nieuwe sportidool van zijn land te feliciteren met haar titel. "Veel dank en gelukwensen voor Iga Swiatek. Dit is een historische dag voor Polen, voor de Poolse sport en voor het Poolse tennis. Bravo!", liet Duda op Twitter weten.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
19 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden