Tennismasters in Parijs gaat door, Parijs-Roubaix onzeker
PARIJS (ANP) - Het masterstoernooi voor tennissers in Parijs gaat door, ondanks het snel oplopende aantal coronabesmettingen in de Franse hoofdstad. Per dag mogen duizend toeschouwers naar binnen in het sportpaleis langs de Seine, waar het toernooi wordt gespeeld. De Franse tennisbond bevestigt dat het ATP-evenement, dat op 31 oktober begint, gewoon doorgaat.
De organisatie van Parijs-Roubaix heeft meer zorgen. De wielerkoers wordt normaal gesproken in het voorjaar verreden, maar is vanwege de coronacrisis uitgesteld naar zondag 25 oktober. Het coronavirus grijpt in Frankrijk weer snel om zich heen. In Parijs en de omliggende voorsteden zijn alle cafés voor twee weken gesloten, in een poging de verspreiding af te remmen.
Langs een aantal kasseienstroken van Parijs-Roubaix is nu al geen publiek toegestaan. De kans is ook aanwezig dat bij de aankomst op het Vélodrome in Roubaix geen toeschouwers mogen zijn. "Het klopt dat de huidige coronatoestanden zich niet gunstig ontwikkelen, maar voorlopig gaat Parijs-Roubaix nog door", zegt een woordvoerder van de organisatie in de Belgische krant Het Nieuwsblad. De 'Hel van het Noorden' start in Compiègne, zo'n 70 kilometer ten noordoosten van Parijs.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden