Tennisfederatie laat politieke standpunten Djokovic onbestraft
PARIJS (ANP/DPA) - De internationale tennisfederatie ITF zal Novak Djokovic niet bestraffen voor zijn bekritiseerde standpunten over Kosovo tijdens Roland Garros. In de regels die gelden voor grandslamtoernooien staat geen bepaling die politieke uitspraken verbiedt. Dat meldde de ITF in een verklaring aan het Duitse persbureau DPA.
De Servische tennisser kwam in opspraak door het schrijven van een politieke boodschap op de cameralens na zijn overwinning in de eerste ronde op het Franse Open in Parijs. Met de leuze 'Kosovo is het hart van Servië. Stop het geweld', reageerde hij op de recente onlusten in de voormalige provincie van Servië, die zich in 2008 tegen de zin van Servië onafhankelijk verklaarde. De Kosovaarse tennisbond vroeg om sancties tegen Djokovic, evenals het olympisch comité van het land.
Djokovic zei na zijn zege op de Hongaar Marton Fucsovics in de tweede ronde van Roland Garros dat hij achter zijn standpunten blijft staan. "Ik zou ze kunnen herhalen, maar dat ga ik niet doen. Ik weet dat veel mensen het er niet mee eens zijn, maar het is wel hoe ik over de situatie denk", verklaarde de 36-jarige 22-voudig grandslamkampioen na de partij.
Kritiek
"Als Serviër doet het me pijn wat er in Kosovo gebeurt", had Djokovic eerder verklaard. "Onze mensen zijn uit de gemeenten verdreven. Dit is het minste wat ik kon doen. Als publieke figuur voel ik me verplicht om steun te betuigen aan ons volk en heel Servië."
Djokovic wilde niet reageren op de kritiek van de Franse minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra en liet in het midden of hij door toernooidirectrice Amélie Mauresmo op de vingers is getikt. "Geen commentaar. Ik heb gezegd wat ik wilde zeggen en ga hier niet nog meer woorden vuil aan maken. Ach, een grand slam zonder ophef zal er voor mij wel nooit inzitten. Hoeft ook niet, het is iets wat me drijft."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
22 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
23 uur geleden