Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisfederatie laat politieke standpunten Djokovic onbestraft

Tennisfederatie laat politieke standpunten Djokovic onbestraft

PARIJS (ANP/DPA) - De internationale tennisfederatie ITF zal Novak Djokovic niet bestraffen voor zijn bekritiseerde standpunten over Kosovo tijdens Roland Garros. In de regels die gelden voor grandslamtoernooien staat geen bepaling die politieke uitspraken verbiedt. Dat meldde de ITF in een verklaring aan het Duitse persbureau DPA.

De Servische tennisser kwam in opspraak door het schrijven van een politieke boodschap op de cameralens na zijn overwinning in de eerste ronde op het Franse Open in Parijs. Met de leuze 'Kosovo is het hart van Servië. Stop het geweld', reageerde hij op de recente onlusten in de voormalige provincie van Servië, die zich in 2008 tegen de zin van Servië onafhankelijk verklaarde. De Kosovaarse tennisbond vroeg om sancties tegen Djokovic, evenals het olympisch comité van het land.

Djokovic zei na zijn zege op de Hongaar Marton Fucsovics in de tweede ronde van Roland Garros dat hij achter zijn standpunten blijft staan. "Ik zou ze kunnen herhalen, maar dat ga ik niet doen. Ik weet dat veel mensen het er niet mee eens zijn, maar het is wel hoe ik over de situatie denk", verklaarde de 36-jarige 22-voudig grandslamkampioen na de partij.

Kritiek

"Als Serviër doet het me pijn wat er in Kosovo gebeurt", had Djokovic eerder verklaard. "Onze mensen zijn uit de gemeenten verdreven. Dit is het minste wat ik kon doen. Als publieke figuur voel ik me verplicht om steun te betuigen aan ons volk en heel Servië."

Djokovic wilde niet reageren op de kritiek van de Franse minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra en liet in het midden of hij door toernooidirectrice Amélie Mauresmo op de vingers is getikt. "Geen commentaar. Ik heb gezegd wat ik wilde zeggen en ga hier niet nog meer woorden vuil aan maken. Ach, een grand slam zonder ophef zal er voor mij wel nooit inzitten. Hoeft ook niet, het is iets wat me drijft."

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

8 minuten geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

2 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

3 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

3 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

6 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

20 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden