Tennisfederatie laat politieke standpunten Djokovic onbestraft
PARIJS (ANP/DPA) - De internationale tennisfederatie ITF zal Novak Djokovic niet bestraffen voor zijn bekritiseerde standpunten over Kosovo tijdens Roland Garros. In de regels die gelden voor grandslamtoernooien staat geen bepaling die politieke uitspraken verbiedt. Dat meldde de ITF in een verklaring aan het Duitse persbureau DPA.
De Servische tennisser kwam in opspraak door het schrijven van een politieke boodschap op de cameralens na zijn overwinning in de eerste ronde op het Franse Open in Parijs. Met de leuze 'Kosovo is het hart van Servië. Stop het geweld', reageerde hij op de recente onlusten in de voormalige provincie van Servië, die zich in 2008 tegen de zin van Servië onafhankelijk verklaarde. De Kosovaarse tennisbond vroeg om sancties tegen Djokovic, evenals het olympisch comité van het land.
Djokovic zei na zijn zege op de Hongaar Marton Fucsovics in de tweede ronde van Roland Garros dat hij achter zijn standpunten blijft staan. "Ik zou ze kunnen herhalen, maar dat ga ik niet doen. Ik weet dat veel mensen het er niet mee eens zijn, maar het is wel hoe ik over de situatie denk", verklaarde de 36-jarige 22-voudig grandslamkampioen na de partij.
Kritiek
"Als Serviër doet het me pijn wat er in Kosovo gebeurt", had Djokovic eerder verklaard. "Onze mensen zijn uit de gemeenten verdreven. Dit is het minste wat ik kon doen. Als publieke figuur voel ik me verplicht om steun te betuigen aan ons volk en heel Servië."
Djokovic wilde niet reageren op de kritiek van de Franse minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra en liet in het midden of hij door toernooidirectrice Amélie Mauresmo op de vingers is getikt. "Geen commentaar. Ik heb gezegd wat ik wilde zeggen en ga hier niet nog meer woorden vuil aan maken. Ach, een grand slam zonder ophef zal er voor mij wel nooit inzitten. Hoeft ook niet, het is iets wat me drijft."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
44 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
46 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
51 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen haar tweede ticket voor de Spelen van Milaan veroverd. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was in de eerste omloop op die afstand op het OKT veruit de beste met 36,87 en ging zelfs niet van start in de tweede omloop.
2 uur geleden