TenneT laat 4000 kilometer stroomkabels aanleggen in Nederland
ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT laat de komende jaren zo'n 4000 kilometer aan hoogspanningskabels aanleggen in Nederland, laat de organisatie donderdag weten. TenneT heeft een langdurige contract gesloten met acht installatiebedrijven uit onder meer Nederland en Duitsland. In dat laatste land leggen de installateurs ongeveer 900 kilometer aan hoogspanningskabels aan. Het contract met de acht installatiebedrijven is volgens TenneT rond de 1,5 miljard euro waard.
Het aanleggen van de kabels is volgens de netbeheerder nodig omdat de vraag naar elektriciteit blijft groeien. Op steeds meer plekken in Nederland raakt het stroomnet vol. Hierdoor kunnen mensen bijvoorbeeld tijdelijk geen stroom terugleveren dat met zonnepanelen is opgewekt of een nieuwe aansluiting krijgen voor een laadpaal voor elektrische auto's. Het elektriciteitsnet moet worden uitgebreid om aan de groeiende behoefte te kunnen voldoen.
Vorige week waarschuwden Alliander en andere netbeheerders al dat steeds meer consumenten last hebben van het volle stroomnet. Netbeheerders kregen in de eerste helft van dit jaar gemiddeld twee tot drie keer vaker klachten over het stroomnet vergeleken met een jaar eerder, meldde Netbeheerder Nederland. Dat is de vereniging van alle elektriciteit- en gasnetbeheerders van Nederland.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
9 uur geleden