Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent stijgt, JD.com daalt op lagere Hongkongse beurs

Tencent stijgt, JD.com daalt op lagere Hongkongse beurs

HONGKONG (ANP) - Tencent behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurs in Hongkong, die een klein verlies liet zien. Het Chinese internet- en gamesbedrijf zag de winst afgelopen kwartaal met ruim 40 procent stijgen. Het bedrijf profiteerde onder meer van kostenbesparingen en toenemende opbrengsten bij de onderdelen games, cloud en fintech. De omzetgroei viel wel wat tegen. Het aandeel werd desondanks 1,5 procent hoger gezet. Het Chinese webwinkelconcern JD.com, die ook met cijfers kwam, verloor daarentegen ruim 1 procent. Concurrent Alibaba won 0,9 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,3 procent in de min en de beurs in Shanghai bleef vrijwel ongewijzigd. De Chinese premier Li Qiang liet in een toespraak weten dat de overheid hard zal werken om de economische doelstellingen dit jaar te realiseren. Zijn opmerkingen komen na een reeks van tegenvallende macro-economische cijfers van het land eerder deze week. Veel economen denken daardoor dat China het groeidoel van 5 procent dit jaar niet zal halen.

De andere Aziatische beurzen gingen omlaag na de koersverliezen op Wall Street. De rentevrees laaide weer op doordat uit de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve bleek dat de Amerikaanse centrale bankiers nog erg bezorgd zijn over de inflatie. Ze suggereerden ook dat ze de rente komende tijd nog verder zullen moeten verhogen. De Kospi in Seoul daalde 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,6 procent, na een onverwachte stijging van de Australische werkloosheid.

De Nikkei in Tokio stond kort voor sluiting van de markt 0,5 procent in de min. De Japanse export daalde in juli met 0,3 procent ten opzichte van een jaar geleden. Het was voor het eerst sinds 2021 dat de uitvoer een afname liet zien. De import zakte met 13,5 procent. Ondanks de exportdaling lieten de exportbedrijven overwegend kleine winsten zien. Zo steeg autofabrikant Honda 0,4 procent. Dat kwam door een verdere daling van de Japanse yen. De munt zakte tot het laagste niveau ten opzichte van de Amerikaanse dollar in negen maanden.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

8 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

8 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

9 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

16 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

22 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

22 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

23 uur geleden