Tencent en Alibaba zetten beurs in Hongkong flink hoger
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging woensdag flink vooruit dankzij stevige koerswinsten onder grote techbedrijven als Tencent en Alibaba. Een sterker dan verwachte toename van de bedrijvigheid in de Chinese industriesector zorgde voor optimisme over de heropening van de op een na grootste economie ter wereld en wakkerde de kooplust bij beleggers aan.
Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, dikte 5,5 procent aan. Het grote tech- en webwinkelconcern Alibaba steeg bijna 5 procent. Ook Chinese telecombedrijven als China United Network Communications, China Mobile en China Telecom werden tot bijna 10 procent hoger gezet. De Hang Seng-index in Hongkong boekte daardoor op de eerste dag van de nieuwe beursmaand een tussentijdse winst van 3,3 procent.
De hoofdindex in Shanghai won 0,7 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat activiteit in de omvangrijke industrie van het land in februari is toegenomen tot het hoogste niveau sinds april 2012. Het groeicijfer geeft aan dat de economie flink aan het herstellen is na het loslaten van de strenge coronamaatregelen in het land.
Voorzichtiger
Op de andere Aziatische aandelenmarkten was de stemming wat voorzichtiger in navolging van de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus. In Japan nam de bedrijvigheid in de industrie in februari in het snelste tempo af in 2,5 jaar en liet voor de vierde maand op rij een krimp zien. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de grootste dalers met een min van 1 procent. Het Japanse zeetransportbedrijf Mitsui OSK Lines verloor 1,5 procent.
De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent. Volgens het Australische statistiekbureau groeide de economie van het land in 2022 met 2,7 procent, waarbij de groei in de laatste twee kwartalen afnam. In 2021 bedroeg de groei nog 5,9 procent. In Zuid-Korea was de beurs gesloten en hadden beleggers een vrije dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
13 uur geleden