Tencent en Alibaba zetten beurs in Hongkong flink hoger
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging woensdag flink vooruit dankzij stevige koerswinsten onder grote techbedrijven als Tencent en Alibaba. Een sterker dan verwachte toename van de bedrijvigheid in de Chinese industriesector zorgde voor optimisme over de heropening van de op een na grootste economie ter wereld en wakkerde de kooplust bij beleggers aan.
Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, dikte 5,5 procent aan. Het grote tech- en webwinkelconcern Alibaba steeg bijna 5 procent. Ook Chinese telecombedrijven als China United Network Communications, China Mobile en China Telecom werden tot bijna 10 procent hoger gezet. De Hang Seng-index in Hongkong boekte daardoor op de eerste dag van de nieuwe beursmaand een tussentijdse winst van 3,3 procent.
De hoofdindex in Shanghai won 0,7 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat activiteit in de omvangrijke industrie van het land in februari is toegenomen tot het hoogste niveau sinds april 2012. Het groeicijfer geeft aan dat de economie flink aan het herstellen is na het loslaten van de strenge coronamaatregelen in het land.
Voorzichtiger
Op de andere Aziatische aandelenmarkten was de stemming wat voorzichtiger in navolging van de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus. In Japan nam de bedrijvigheid in de industrie in februari in het snelste tempo af in 2,5 jaar en liet voor de vierde maand op rij een krimp zien. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de grootste dalers met een min van 1 procent. Het Japanse zeetransportbedrijf Mitsui OSK Lines verloor 1,5 procent.
De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent. Volgens het Australische statistiekbureau groeide de economie van het land in 2022 met 2,7 procent, waarbij de groei in de laatste twee kwartalen afnam. In 2021 bedroeg de groei nog 5,9 procent. In Zuid-Korea was de beurs gesloten en hadden beleggers een vrije dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
2 uur geledenROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
3 uur geleden