Ten Hag wijt grote derbynederlaag ManUnited aan te weinig geloof
MANCHESTER (ANP) - Volgens trainer Erik ten Hag is een gebrek aan geloof de reden van de ruime nederlaag (6-3) van Manchester United tegen stadgenoot City. "We lieten ze voetballen. En in balbezit waren we niet moedig genoeg, maakten we fouten en namen slechte beslissingen. Dan krijg je klappen", zei de deze zomer van Ajax overgekomen trainer.
Ten Hag won de voorgaande vier competitiewedstrijden met United. "Toen speelden we met veel geloof, nu was dat andersom. Maar tegenslagen zijn normaal in ons proces. Hier moeten we van leren."
Ten Hag liet topspeler Cristiano Ronaldo bij een kansloze tussenstand niet invallen "uit respect voor zijn grote carrière". Ook de grote aankoop Casemiro mocht nog niet aan de aftrap verschijnen. "Nadat we hem hadden gekocht, begonnen we te winnen. Maar ik weet zeker dat Casemiro op de lange termijn belangrijk voor ons zal zijn en snel in de basis zal komen. Dat zal op een natuurlijke manier gaan", aldus Ten Hag over de oud-speler van Real Madrid.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
37 minuten geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
38 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
5 uur geleden