Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld

Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag staat al drie seizoenen garant voor succes bij Ajax, na twee titels, twee KNVB-bekers en een eerste plaats op de ranglijst toen de competitie vorig jaar na de uitbraak van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Toch komen de successen hem niet aanwaaien, vertelt hij. De 51-jarige oefenmeester denkt dat de functie van hoofdtrainer bij een voetbalclub veel zwaarder is geworden omdat samenhorigheid en solidariteit in de wereld allang niet meer vanzelfsprekend zijn.

"Bijna alle jonge spelers willen doelpunten en assists maken", stelt hij. "Dat is logisch want zo maak je mooie transfers. Maar ze moeten hun kwaliteiten in dienst van het team stellen. Daar gaat het om. Een collectief smeden en behouden is moeilijk voor een trainer. Het zijn allemaal ego's, niet alleen bij Ajax. En dat is niet negatief bedoeld, want ze zijn gewoon een afspiegeling van de samenleving waarin iedereen bezig is met zichzelf. We hadden vroeger geen mobiele telefoons. Nu verloopt alles over zo'n ding, zelfs de meeste sociale contacten. Maar ik moet geen 11 bv'tjes in mijn ploeg. Daarom zijn er spelregels. Die gaan vooral over normen en waarden. Materiaalmannen zijn geen 'Jan lullen'. Dus mijn spelers kunnen zelf na een training ook wel eens de ballen ophalen. Dat soort dingen. Respectvol met elkaar omgaan, daar gaat het om."

Meer uit Voetbal

Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

38 minuten geleden
Feyenoorder Shaqueel van Persie dit seizoen mogelijk nog in actie

ROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.

38 minuten geleden
NEC zet opmars voort en staat na zege bij AZ derde in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.

1 uur geleden
Zoet blijft ook na terugkeer Owusu-Oduro eerste doelman van AZ

ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.

4 uur geleden
Excelsior laat aanvaller Mitrovic naar Griekenland vertrekken

ROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.

4 uur geleden
Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

21 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

22 uur geleden