Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag staat al drie seizoenen garant voor succes bij Ajax, na twee titels, twee KNVB-bekers en een eerste plaats op de ranglijst toen de competitie vorig jaar na de uitbraak van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Toch komen de successen hem niet aanwaaien, vertelt hij. De 51-jarige oefenmeester denkt dat de functie van hoofdtrainer bij een voetbalclub veel zwaarder is geworden omdat samenhorigheid en solidariteit in de wereld allang niet meer vanzelfsprekend zijn.
"Bijna alle jonge spelers willen doelpunten en assists maken", stelt hij. "Dat is logisch want zo maak je mooie transfers. Maar ze moeten hun kwaliteiten in dienst van het team stellen. Daar gaat het om. Een collectief smeden en behouden is moeilijk voor een trainer. Het zijn allemaal ego's, niet alleen bij Ajax. En dat is niet negatief bedoeld, want ze zijn gewoon een afspiegeling van de samenleving waarin iedereen bezig is met zichzelf. We hadden vroeger geen mobiele telefoons. Nu verloopt alles over zo'n ding, zelfs de meeste sociale contacten. Maar ik moet geen 11 bv'tjes in mijn ploeg. Daarom zijn er spelregels. Die gaan vooral over normen en waarden. Materiaalmannen zijn geen 'Jan lullen'. Dus mijn spelers kunnen zelf na een training ook wel eens de ballen ophalen. Dat soort dingen. Respectvol met elkaar omgaan, daar gaat het om."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
4 uur geleden