Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag staat al drie seizoenen garant voor succes bij Ajax, na twee titels, twee KNVB-bekers en een eerste plaats op de ranglijst toen de competitie vorig jaar na de uitbraak van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Toch komen de successen hem niet aanwaaien, vertelt hij. De 51-jarige oefenmeester denkt dat de functie van hoofdtrainer bij een voetbalclub veel zwaarder is geworden omdat samenhorigheid en solidariteit in de wereld allang niet meer vanzelfsprekend zijn.
"Bijna alle jonge spelers willen doelpunten en assists maken", stelt hij. "Dat is logisch want zo maak je mooie transfers. Maar ze moeten hun kwaliteiten in dienst van het team stellen. Daar gaat het om. Een collectief smeden en behouden is moeilijk voor een trainer. Het zijn allemaal ego's, niet alleen bij Ajax. En dat is niet negatief bedoeld, want ze zijn gewoon een afspiegeling van de samenleving waarin iedereen bezig is met zichzelf. We hadden vroeger geen mobiele telefoons. Nu verloopt alles over zo'n ding, zelfs de meeste sociale contacten. Maar ik moet geen 11 bv'tjes in mijn ploeg. Daarom zijn er spelregels. Die gaan vooral over normen en waarden. Materiaalmannen zijn geen 'Jan lullen'. Dus mijn spelers kunnen zelf na een training ook wel eens de ballen ophalen. Dat soort dingen. Respectvol met elkaar omgaan, daar gaat het om."
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
9 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
22 uur geleden