Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag staat al drie seizoenen garant voor succes bij Ajax, na twee titels, twee KNVB-bekers en een eerste plaats op de ranglijst toen de competitie vorig jaar na de uitbraak van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Toch komen de successen hem niet aanwaaien, vertelt hij. De 51-jarige oefenmeester denkt dat de functie van hoofdtrainer bij een voetbalclub veel zwaarder is geworden omdat samenhorigheid en solidariteit in de wereld allang niet meer vanzelfsprekend zijn.
"Bijna alle jonge spelers willen doelpunten en assists maken", stelt hij. "Dat is logisch want zo maak je mooie transfers. Maar ze moeten hun kwaliteiten in dienst van het team stellen. Daar gaat het om. Een collectief smeden en behouden is moeilijk voor een trainer. Het zijn allemaal ego's, niet alleen bij Ajax. En dat is niet negatief bedoeld, want ze zijn gewoon een afspiegeling van de samenleving waarin iedereen bezig is met zichzelf. We hadden vroeger geen mobiele telefoons. Nu verloopt alles over zo'n ding, zelfs de meeste sociale contacten. Maar ik moet geen 11 bv'tjes in mijn ploeg. Daarom zijn er spelregels. Die gaan vooral over normen en waarden. Materiaalmannen zijn geen 'Jan lullen'. Dus mijn spelers kunnen zelf na een training ook wel eens de ballen ophalen. Dat soort dingen. Respectvol met elkaar omgaan, daar gaat het om."
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
9 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
16 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
17 uur geleden