Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld

Ten Hag: respectvol met elkaar omgaan in egoïstische wereld

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag staat al drie seizoenen garant voor succes bij Ajax, na twee titels, twee KNVB-bekers en een eerste plaats op de ranglijst toen de competitie vorig jaar na de uitbraak van het coronavirus voortijdig werd beëindigd. Toch komen de successen hem niet aanwaaien, vertelt hij. De 51-jarige oefenmeester denkt dat de functie van hoofdtrainer bij een voetbalclub veel zwaarder is geworden omdat samenhorigheid en solidariteit in de wereld allang niet meer vanzelfsprekend zijn.

"Bijna alle jonge spelers willen doelpunten en assists maken", stelt hij. "Dat is logisch want zo maak je mooie transfers. Maar ze moeten hun kwaliteiten in dienst van het team stellen. Daar gaat het om. Een collectief smeden en behouden is moeilijk voor een trainer. Het zijn allemaal ego's, niet alleen bij Ajax. En dat is niet negatief bedoeld, want ze zijn gewoon een afspiegeling van de samenleving waarin iedereen bezig is met zichzelf. We hadden vroeger geen mobiele telefoons. Nu verloopt alles over zo'n ding, zelfs de meeste sociale contacten. Maar ik moet geen 11 bv'tjes in mijn ploeg. Daarom zijn er spelregels. Die gaan vooral over normen en waarden. Materiaalmannen zijn geen 'Jan lullen'. Dus mijn spelers kunnen zelf na een training ook wel eens de ballen ophalen. Dat soort dingen. Respectvol met elkaar omgaan, daar gaat het om."

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

12 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

12 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

12 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

12 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

13 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

14 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

14 uur geleden