Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: misschien beter fans in de ArenA kunnen toelaten

Ten Hag: misschien beter fans in de ArenA kunnen toelaten

AMSTERDAM (ANP) - Met een paar soepele danspasjes op het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA vierde trainer Erik ten Hag de 35e landstitel van Ajax. Hij pakte een microfoon en schreeuwde: wij zijn Ajax, wij zijn de beste. Duizenden supporters juichten hem toe. "Ik zag hoe blij ze waren dat we de 'dubbel' naar Amsterdam hebben gehaald", zei hij even later.

De fans waren naar de Johan Cruijff ArenA gekomen, ondanks een oproep van burgemeester Femke Halsema om de landstitel niet met grote groepen te vieren. "Volgens de coronaregels was dit niet helemaal verantwoord", erkende Ten Hag. "Ik ben geen expert, maar volgens mij was het beter geweest als er gewoon fans in het stadion waren toegelaten. We hebben het hele seizoen onze fans gemist maar wel hun enorme steun gevoeld. Dit wilden we ze niet onthouden."

Ten Hag genoot van de blijdschap bij zijn spelers na de ruime zege op FC Emmen (4-0). "Het was alsof er een pupillenelftal kampioen is geworden", zei hij. "Dat zegt iets over deze groep. Maar de titel en de beker winnen is ook niet vanzelfsprekend. Wij staan met Ajax al drie jaar bovenaan in Nederland. Komend seizoen zullen we nog meer worden uitgedaagd. Zo gaat dat."

Tonny Bruins Slot

Ten Hag legde even na het duel met Emmen een shirt bij een foto van Tonny Bruins Slot, de meesterscout die op 1 november vorig jaar overleed. "Hij was een gigant, als mens en analist. We konden vanwege corona niet eens naar zijn uitvaart. Zo wilden we Tonny eren", zei hij.

Ten Hag verbond afgelopen vrijdag zijn toekomst aan Ajax met een handtekening onder een nieuw contract dat pas medio 2023 afloopt. De trainer liet in het midden of hij gesprekken heeft gevoerd met Tottenham Hotspur en Duitse clubs. "Dat is niet belangrijk", antwoordde hij. "Ik wil hier nog minimaal twee seizoenen blijven. We zullen onze sportieve plicht de komende duels vervullen al zal ik ook rekening houden met spelers die vermoeid zijn. Daarna gaat het vizier naar het volgende seizoen. We weten wat we willen. We willen de Europese top uitdagen."

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

30 minuten geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

1 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

12 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

14 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

14 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

18 uur geleden