Ten Hag: misschien beter fans in de ArenA kunnen toelaten
AMSTERDAM (ANP) - Met een paar soepele danspasjes op het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA vierde trainer Erik ten Hag de 35e landstitel van Ajax. Hij pakte een microfoon en schreeuwde: wij zijn Ajax, wij zijn de beste. Duizenden supporters juichten hem toe. "Ik zag hoe blij ze waren dat we de 'dubbel' naar Amsterdam hebben gehaald", zei hij even later.
De fans waren naar de Johan Cruijff ArenA gekomen, ondanks een oproep van burgemeester Femke Halsema om de landstitel niet met grote groepen te vieren. "Volgens de coronaregels was dit niet helemaal verantwoord", erkende Ten Hag. "Ik ben geen expert, maar volgens mij was het beter geweest als er gewoon fans in het stadion waren toegelaten. We hebben het hele seizoen onze fans gemist maar wel hun enorme steun gevoeld. Dit wilden we ze niet onthouden."
Ten Hag genoot van de blijdschap bij zijn spelers na de ruime zege op FC Emmen (4-0). "Het was alsof er een pupillenelftal kampioen is geworden", zei hij. "Dat zegt iets over deze groep. Maar de titel en de beker winnen is ook niet vanzelfsprekend. Wij staan met Ajax al drie jaar bovenaan in Nederland. Komend seizoen zullen we nog meer worden uitgedaagd. Zo gaat dat."
Tonny Bruins Slot
Ten Hag legde even na het duel met Emmen een shirt bij een foto van Tonny Bruins Slot, de meesterscout die op 1 november vorig jaar overleed. "Hij was een gigant, als mens en analist. We konden vanwege corona niet eens naar zijn uitvaart. Zo wilden we Tonny eren", zei hij.
Ten Hag verbond afgelopen vrijdag zijn toekomst aan Ajax met een handtekening onder een nieuw contract dat pas medio 2023 afloopt. De trainer liet in het midden of hij gesprekken heeft gevoerd met Tottenham Hotspur en Duitse clubs. "Dat is niet belangrijk", antwoordde hij. "Ik wil hier nog minimaal twee seizoenen blijven. We zullen onze sportieve plicht de komende duels vervullen al zal ik ook rekening houden met spelers die vermoeid zijn. Daarna gaat het vizier naar het volgende seizoen. We weten wat we willen. We willen de Europese top uitdagen."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
3 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
22 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
23 uur geleden