Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: misschien beter fans in de ArenA kunnen toelaten

Ten Hag: misschien beter fans in de ArenA kunnen toelaten

AMSTERDAM (ANP) - Met een paar soepele danspasjes op het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA vierde trainer Erik ten Hag de 35e landstitel van Ajax. Hij pakte een microfoon en schreeuwde: wij zijn Ajax, wij zijn de beste. Duizenden supporters juichten hem toe. "Ik zag hoe blij ze waren dat we de 'dubbel' naar Amsterdam hebben gehaald", zei hij even later.

De fans waren naar de Johan Cruijff ArenA gekomen, ondanks een oproep van burgemeester Femke Halsema om de landstitel niet met grote groepen te vieren. "Volgens de coronaregels was dit niet helemaal verantwoord", erkende Ten Hag. "Ik ben geen expert, maar volgens mij was het beter geweest als er gewoon fans in het stadion waren toegelaten. We hebben het hele seizoen onze fans gemist maar wel hun enorme steun gevoeld. Dit wilden we ze niet onthouden."

Ten Hag genoot van de blijdschap bij zijn spelers na de ruime zege op FC Emmen (4-0). "Het was alsof er een pupillenelftal kampioen is geworden", zei hij. "Dat zegt iets over deze groep. Maar de titel en de beker winnen is ook niet vanzelfsprekend. Wij staan met Ajax al drie jaar bovenaan in Nederland. Komend seizoen zullen we nog meer worden uitgedaagd. Zo gaat dat."

Tonny Bruins Slot

Ten Hag legde even na het duel met Emmen een shirt bij een foto van Tonny Bruins Slot, de meesterscout die op 1 november vorig jaar overleed. "Hij was een gigant, als mens en analist. We konden vanwege corona niet eens naar zijn uitvaart. Zo wilden we Tonny eren", zei hij.

Ten Hag verbond afgelopen vrijdag zijn toekomst aan Ajax met een handtekening onder een nieuw contract dat pas medio 2023 afloopt. De trainer liet in het midden of hij gesprekken heeft gevoerd met Tottenham Hotspur en Duitse clubs. "Dat is niet belangrijk", antwoordde hij. "Ik wil hier nog minimaal twee seizoenen blijven. We zullen onze sportieve plicht de komende duels vervullen al zal ik ook rekening houden met spelers die vermoeid zijn. Daarna gaat het vizier naar het volgende seizoen. We weten wat we willen. We willen de Europese top uitdagen."

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

51 minuten geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

3 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

5 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

6 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

7 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

8 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

11 uur geleden