Ten Hag: misschien beter fans in de ArenA kunnen toelaten
AMSTERDAM (ANP) - Met een paar soepele danspasjes op het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA vierde trainer Erik ten Hag de 35e landstitel van Ajax. Hij pakte een microfoon en schreeuwde: wij zijn Ajax, wij zijn de beste. Duizenden supporters juichten hem toe. "Ik zag hoe blij ze waren dat we de 'dubbel' naar Amsterdam hebben gehaald", zei hij even later.
De fans waren naar de Johan Cruijff ArenA gekomen, ondanks een oproep van burgemeester Femke Halsema om de landstitel niet met grote groepen te vieren. "Volgens de coronaregels was dit niet helemaal verantwoord", erkende Ten Hag. "Ik ben geen expert, maar volgens mij was het beter geweest als er gewoon fans in het stadion waren toegelaten. We hebben het hele seizoen onze fans gemist maar wel hun enorme steun gevoeld. Dit wilden we ze niet onthouden."
Ten Hag genoot van de blijdschap bij zijn spelers na de ruime zege op FC Emmen (4-0). "Het was alsof er een pupillenelftal kampioen is geworden", zei hij. "Dat zegt iets over deze groep. Maar de titel en de beker winnen is ook niet vanzelfsprekend. Wij staan met Ajax al drie jaar bovenaan in Nederland. Komend seizoen zullen we nog meer worden uitgedaagd. Zo gaat dat."
Tonny Bruins Slot
Ten Hag legde even na het duel met Emmen een shirt bij een foto van Tonny Bruins Slot, de meesterscout die op 1 november vorig jaar overleed. "Hij was een gigant, als mens en analist. We konden vanwege corona niet eens naar zijn uitvaart. Zo wilden we Tonny eren", zei hij.
Ten Hag verbond afgelopen vrijdag zijn toekomst aan Ajax met een handtekening onder een nieuw contract dat pas medio 2023 afloopt. De trainer liet in het midden of hij gesprekken heeft gevoerd met Tottenham Hotspur en Duitse clubs. "Dat is niet belangrijk", antwoordde hij. "Ik wil hier nog minimaal twee seizoenen blijven. We zullen onze sportieve plicht de komende duels vervullen al zal ik ook rekening houden met spelers die vermoeid zijn. Daarna gaat het vizier naar het volgende seizoen. We weten wat we willen. We willen de Europese top uitdagen."
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
14 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden