Ten Hag houdt vast aan zijn visie na harde les in derby
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester United-trainer Erik ten Hag heeft zich niet van de wijs laten brengen door het pak slaag in de derby tegen Manchester City afgelopen zondag. De Nederlandse coach keek een dag voor de Europa League-wedstrijd tegen Omonia Nicosia terug op de 6-3 nederlaag tegen de ploeg van Pep Guardiola.
"Het was een reality check. We moeten ervan leren en doorgaan", aldus Ten Hag. "We houden vast aan onze filosofie en principes. Je hebt soms te maken met tegenslagen. Zondag kenden we een slechte dag. City was beter en dat moeten we accepteren, maar we kunnen ons onacceptabele optreden niet accepteren."
"We hebben zelfvertrouwen gekregen door de eerdere overwinningen op Arsenal en Liverpool, maar nu staan we weer met beide benen op de grond. Dus bedankt voor de les, Pep en City."
Ronaldo
De beperkte speeltijd van Cristiano Ronaldo onder Ten Hag kwam eveneens ter sprake tijdens de persconferentie. De Portugese sterspeler stond dit seizoen slechts een keer in de basis tijdens een competitieduel en moest tegen City opnieuw vanaf de zijlijn toekijken. Ten Hag weigerde echter een link te leggen met Ronaldo's eerdere wens om te vertrekken bij de club.
"Toen het tegen City 4-0 en 6-1 stond heb ik hem niet ingebracht uit respect. Dat heeft niets te maken met zijn toekomst bij de club. Ik zie niet dat hij niet blij is. Hij traint goed en vindt het hier fijn", wist Ten Hag.
Varane
Ronaldo zal hopen dat hij donderdag tegen Nicosia wel weer in de basisopstelling van Ten Hag staat, nadat hij tijdens de eerste twee groepswedstrijden eveneens in actie was gekomen. United verloor het openingsduel met Real Sociedad (0-1) en versloeg vervolgens FC Sheriff (0-2) mede dankzij een strafschop van Ronaldo.
Ten Hag kan op Cyprus in ieder geval geen beroep doen op Raphael Varane, die tegen City een enkelblessure heeft opgelopen. De Nederlandse middenvelder Donny van de Beek staat al langer aan de kant met een bovenbeenblessure, terwijl aanvoerder Harry Maguire en Aaron Wan-Bissaka evenmin inzetbaar zijn.
United staat met 3 punten op de tweede plaats in de poule. Sociedad gaat aan de leiding met 6 punten, terwijl het puntloze Nicosia op de laatste plaats is terug te vinden.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
13 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
23 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
23 uur geleden