Ten Hag hoopt dat doelman Onana nog bijtekent bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt nog steeds dat André Onana zijn contract bij Ajax gaat verlengen. "Natuurlijk wil ik graag dat hij bij ons blijft", zei hij na de thuiszege op AZ (2-0) die zijn ploeg op de drempel van de 35e landstitel heeft gebracht.
Ajax en Onana werden het de afgelopen maanden niet eens over een nieuwe verbintenis. Directeur voetbalzaken Marc Overmars maakte vorige week bekend dat hij de onderhandelingen heeft gestaakt, tot verbazing van de zaakwaarnemer van Onana die vertelde dat de doelman openstaat voor contractverlenging.
Ajax trok vrijdag met Remko Pasveer een ervaren doelman aan en heeft met Maarten Stekelenburg en Kjell Scherpen nog twee keepers onder contract staan. De komst van Pasveer betekent volgens Ten Hag niet dat er geen toekomst meer is voor Onana bij Ajax. "Maar hij is wel voor 1 jaar geschorst", zei hij over de doelman die na een dopingschorsing deze zomer bij het CAS in beroep gaat en daar strafvermindering wil afdwingen.
Scherpen
Ten Hag bevestigde dat de kans groot is dat Scherpen volgend seizoen verhuurd wordt. Onana staat tot volgend jaar zomer onder contract. Ajax wil hem dan niet transfervrij laten vertrekken. Als Onana niet bijtekent, dan zal Ajax hem na dit seizoen proberen te verkopen.
"André heeft een groot aandeel in onze aanstaande titel gehad", zei Ten Hag, die niet weet hoe hij de doelman uit Kameroen volgende week na het duel met FC Emmen bij een mogelijk kampioensfeest kan betrekken. "Hij mag ook niet trainen met ons. Ik zal nog eens naar de reglementen kijken, maar ik denk dat het lastig wordt."
Meer uit Voetbal
GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
10 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
22 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geleden