Ten Hag hoopt dat doelman Onana nog bijtekent bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt nog steeds dat André Onana zijn contract bij Ajax gaat verlengen. "Natuurlijk wil ik graag dat hij bij ons blijft", zei hij na de thuiszege op AZ (2-0) die zijn ploeg op de drempel van de 35e landstitel heeft gebracht.
Ajax en Onana werden het de afgelopen maanden niet eens over een nieuwe verbintenis. Directeur voetbalzaken Marc Overmars maakte vorige week bekend dat hij de onderhandelingen heeft gestaakt, tot verbazing van de zaakwaarnemer van Onana die vertelde dat de doelman openstaat voor contractverlenging.
Ajax trok vrijdag met Remko Pasveer een ervaren doelman aan en heeft met Maarten Stekelenburg en Kjell Scherpen nog twee keepers onder contract staan. De komst van Pasveer betekent volgens Ten Hag niet dat er geen toekomst meer is voor Onana bij Ajax. "Maar hij is wel voor 1 jaar geschorst", zei hij over de doelman die na een dopingschorsing deze zomer bij het CAS in beroep gaat en daar strafvermindering wil afdwingen.
Scherpen
Ten Hag bevestigde dat de kans groot is dat Scherpen volgend seizoen verhuurd wordt. Onana staat tot volgend jaar zomer onder contract. Ajax wil hem dan niet transfervrij laten vertrekken. Als Onana niet bijtekent, dan zal Ajax hem na dit seizoen proberen te verkopen.
"André heeft een groot aandeel in onze aanstaande titel gehad", zei Ten Hag, die niet weet hoe hij de doelman uit Kameroen volgende week na het duel met FC Emmen bij een mogelijk kampioensfeest kan betrekken. "Hij mag ook niet trainen met ons. Ik zal nog eens naar de reglementen kijken, maar ik denk dat het lastig wordt."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
10 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden