Ten Hag en De Ligt voelden de druk bij United
SOUTHAMPTON (ANP) - Erik ten Hag en Matthijs de Ligt voelden de druk in de uitwedstrijd tegen Southampton. Manchester United is slecht aan het seizoen begonnen en kon een overwinning goed gebruiken. Ten Hag en De Ligt wonnen overtuigend met 3-0.
"Drie punten uit de eerste wedstrijden was niet genoeg, dus er lag wat druk op deze wedstrijd. Maar we speelden echt goed", zei De Ligt na afloop. "Grote lof voor André, die een heel belangrijke strafschop stopte en de wedstrijd voor ons deed kantelen."
André Onana stopte in de eerste helft een penalty. Nog voor rust liep United uit naar een 2-0-voorsprong. De Ligt opende de score na ruim een half uur. "Soms moet je een manier vinden om te winnen", zei Ten Hag. "De eerste minuten hadden we wat problemen, maar nadat André de penalty had gestopt en De Ligt had gescoord, denk ik dat we de wedstrijd helemaal onder controle hadden."
Rashford
Ten Hag zag ook Marcus Rashford weer eens scoren. Het betekende zijn eerste goal sinds maart. "Het is zo enorm belangrijk voor hem. Het is belangrijk voor een spits om op het scorebord te staan. Nu hij zijn eerste heeft, weet ik zeker dat er meer zullen volgen."
United heeft nu 6 punten uit vier duels. Dinsdag komt United alweer in actie in de League Cup. Dan is Barnsley de tegenstander.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
12 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
23 uur geleden