Teleurgestelde Depay is trots op Oranje
LUSAIL (ANP) - Memphis Depay is trots op Oranje. "Dat meen ik echt", stamelde hij na de nederlaag van Nederland na strafschoppen in de kwartfinale van het WK tegen Argentinië. "We zijn zo'n hechte ploeg. We gaan voor elkaar door het vuur. Het is jammer dat het zo is afgelopen."
Weer ging het op het WK tegen de Argentijnen fout na strafschoppen, net als op het WK van 2014. "Het is toch ongelooflijk", zei Depay. "Onder Van Gaal hebben we op twee WK's niet verloren maar we verliezen wel na strafschoppen. We waren al een ploeg, maar hij heeft deze ploeg sterker gemaakt."
Depay deed geen moeite om te verbergen dat hij zwaar teleurgesteld was. "Maar ik ben trots op de jongens die een strafschop durfden te nemen. En ik ben trots op de jongens die zijn ingevallen. Ik was al gewisseld toen we het omkeerden", doelde hij op twee doelpunten van Wout Weghorst in de slotfase van de reguliere speeltijd.
"Zo zie je maar weer dat we het met z'n allen doen", zei Depay. "Dit geeft echt hoop voor de toekomst, maar we hadden echt het gevoel dat er hier bijzondere dingen konden gebeuren. Helaas is dat niet gelukt."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
17 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden