Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecompartijen stappen naar ACM om tv-rechten Eredivisie

Telecompartijen stappen naar ACM om tv-rechten Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Kabelaanbieders zoals KPN en VodafoneZiggo willen dat de toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) ingrijpt om te voorkomen dat zij naast de televisierechten voor de Eredivisie grijpen. Het consortium van telecompartijen stelt dat er een eerlijk biedingsproces moet zijn, terwijl er nu sprake lijkt van een onderhandse deal tussen de Eredivisieclubs en sportzender ESPN.

De telecomaanbieders, met daarbij ook Delta Fiber en Odido, reageerden afgelopen maand fel toen het nieuws over een nieuwe deal tussen belangenvereniging Eredivisie CV en ESPN in de media kwam. Het consortium stuurde een brief aan de koepelorganisatie van Eredivisieclubs om in gesprek te gaan over de televisierechten, maar dat heeft nergens toe geleid. Nu richten de kabelaanbieders zich direct tot de ACM.

De Eredivisie CV en ESPN zouden akkoord zijn om het medio 2025 aflopende televisiecontract voor 750 miljoen euro te verlengen tot de zomer van 2030. Dat zou betekenen dat alle wedstrijden in de Eredivisie zeker tot en met het seizoen 2029-2030 bij de zender te zien zijn, maar het nieuws is nog niet officieel bevestigd. De telecompartijen azen ook op de rechten.

Meer uit Voetbal

NAC Breda boekt late zege op hekkensluiter Heracles Almelo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft op de valreep een zege geboekt op Heracles Almelo. De ploeg van trainer Carl Hoefkens won in het eigen stadion met 2-1 van de nummer laatst van de Eredivisie. Sydney van Hooijdonk bezorgde NAC vijf minuten voor tijd de winst.

7 uur geleden
FC Utrecht lijdt bij Fortuna Sittard tweede nederlaag op rij

SITTARD (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij verloren. Na FC Groningen (0-1) was ook Fortuna Sittard te sterk voor het elftal van trainer Ron Jans: 1-0. FC Utrecht begint donderdag tegen Olympique Lyon aan het hoofdtoernooi van de Europa League.

8 uur geleden
Vitesse wint Airborne-duel met 3-1 van Helmond Sport

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.

9 uur geleden
Manchester United brengt Chelsea eerste nederlaag toe

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Chelsea zijn eerste nederlaag van het seizoen toegebracht in de Premier League. De formatie van trainer RĂºben Amorim won het duel in Manchester met 2-1. Bij beide ploegen werd voor rust een speler weggestuurd.

10 uur geleden
FC Groningen klimt na zege op Telstar naar top van de Eredivisie

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is in punten op gelijke hoogte gekomen met PSV, de nummer 2 van de ranglijst. De ploeg van trainer Dick Lukkien was in het eigen stadion met 2-0 te sterk voor Telstar.

10 uur geleden
Juventus verspeelt bij Hellas Verona eerste punten

VERONA (ANP) - Juventus heeft voor het eerst dit seizoen punten verspeeld in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Igor Tudor kwam bij Hellas Verona niet verder dan 1-1. Napoli is nu als enige club nog zonder puntenverlies. De regerend kampioen ontvangt maandag Pisa.

10 uur geleden
Excelsior slaat nu zelf in blessuretijd toe en klopt Volendam

VOLENDAM (ANP) - Excelsior heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de nederlaag van zondag tegen Sparta. De Rotterdammers verloren toen door een doelpunt diep in blessuretijd (0-1). In het uitduel met FC Volendam was het juist Excelsior dat in de absolute slotfase het verschil maakte: 1-2.

12 uur geleden