Tegenvaller Heijmans in zaak rond opzeggen contract door TenneT
ROSMALEN (ANP) - Heijmans kan rekenen op een "aanzienlijke claim" van netbeheerder TenneT dat in 2018 een contract met de bouwer voor de voor de bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten opzegde. Uit een tussenvonnis in de arbitragezaak tussen de partijen blijkt dat TenneT rechtmatig handelde toen het contract met het consortium van Heijmans en het Duitse bedrijf Europoles werd verscheurd.
Volgens Heijmans was er een verschil van inzicht over het project. TenneT liet destijds in een verklaring weten dat het consortium van Heijmans en Europoles niet aan de contractuele verplichtingen voldeed rond kwaliteit en de gestelde datum van inbedrijfname.
Voor Heijmans komt het tussenvonnis als een verrassing. De onderneming meldt in het recent gepubliceerde jaarverslag nog dat de kwestie het bedrijf niet met extra kosten zou opzadelen. Heijmans heeft ook nog geen extra geld opzij gezet om de kwestie te bezegelen. Wel schreef Heijmans in 2018 10 miljoen euro af op het project. De teleurstelling bij de bouwer is groot en Heijmans beraadt zich op vervolgstappen.
Vertraging bij oplevering
Het contract had een waarde van 250 miljoen euro met een looptijd van vier jaar. Daarbij was Heijmans goed voor een belang van 60 procent in het samenwerkingsverband en kreeg Europoles de rest. De nieuwe masten moesten komen op de geplande hoogspanningstracés Eemshaven-Vierverlaten en Borssele-Rilland. Heijmans had de verantwoordelijkheid voor de constructie van de funderingen en Europoles voor de masten.
TenneT had eerder aangeboden tot een minnelijke schikking te komen. Maar dat leidde tot niets waarna de partijen over en weer claims indienden. De hoogte van de uiteindelijke schadevergoeding wordt in het vervolg van de procedure vastgesteld. Heijmans verwacht daar bij de publicatie van de halfjaarcijfers meer informatie over te kunnen geven.
TenneT benadrukt dat de kwestie voor een vertraging van drie jaar heeft gezorgd bij de oplevering van de masten. Voor die schade zal Heijmans moeten opdraaien. Een woordvoerder liet zich niet uit over de hoogte van de claim die bij Heijmans zal worden neergelegd. Een zegsman van Heijmans gaf geen verder commentaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden