Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenvallende inflatie duwt Wall Street diep in het rood

Tegenvallende inflatie duwt Wall Street diep in het rood

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag fors lager geëindigd na tegenvallende Amerikaanse inflatiecijfers. Daaruit bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in januari met 3,1 procent zijn gestegen. Economen hadden echter verwacht dat de inflatie voor het eerst sinds maart 2021 onder de 3 procent zou uitkomen.

De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank heeft de rente vorig jaar flink verhoogd om de prijsstijgingen aan te pakken. Op de financiële markten wordt al maanden gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Fed binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de Amerikaanse beurzen naar nieuwe recordniveaus. Het cijfer van dinsdag zorgde dus voor een flinke domper.

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een verlies van 1,4 procent op 38.272,75 punten, waarmee de slechtste dag sinds maart vorig jaar werd neergezet. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder op een nieuwe recordstand. De breder samengestelde S&P 500 verloor eenzelfde percentage op 4953,17 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 15.655,60 punten.

Technologieaandelen

Vooral technologieaandelen kregen het zwaar te verduren. Zo verloor Microsoft 2,2 procent, Qualcomm 2 procent en Micron Technology 4,9 procent. Deze aandelen gingen de laatste maanden juist hard omhoog, in de hoop dat de rente spoedig zou dalen.

Coca-Cola moest de koerswinst van eerder op de dag inleveren en sloot met een verlies van 0,6 procent. De grote frisdrankenfabrikant zag de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht stijgen, vooral dankzij prijsverhogingen. Het concern wist daarmee een daling van het verkoopvolume in Noord-Amerika te compenseren. De kwartaalwinst lag in lijn met de verwachtingen.

Banen schrappen

Hasbro verloor 1,4 procent. De omzet van de speelgoedfabrikant daalde afgelopen periode verder en Hasbro leed opnieuw verlies. Het bedrijf, dat onder meer bekend is van My Little Pony en Monopoly, liet in december al weten de komende twee jaar 1100 banen te schrappen. Ook leverde een eerdere ontslagronde volgens het bedrijf niet genoeg resultaten op.

JetBlue Airways maakte een koerssprong van liefst 22 procent. De activistische belegger Carl Icahn heeft een belang van bijna 10 procent genomen in de luchtvaartmaatschappij. Volgens Icahn is de aandelenkoers van JetBlue ondergewaardeerd. JetBlue zag in januari zijn poging om concurrent Spirit Airways over te nemen stranden, doordat een rechter de deal blokkeerde. De twee bedrijven vechten die uitspraak aan.

Meer uit Financieel

Bits of Freedom blij met aanpassingen aan Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.

23 minuten geleden
Israëlische beurs in 2026 open van maandag tot en met vrijdag

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.

1 uur geleden
FT: ruim 200.000 banen weg bij banken Europa door AI

LONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.

2 uur geleden
China komt met importheffing van 55 procent op rundvlees uit VS

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.

3 uur geleden
AEX begint met klein verlies aan laatste dag bewogen beursjaar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.

4 uur geleden
Japans bedrijfsleven schrapt jaarlijks topbezoek aan China

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.

4 uur geleden
Eurostar wil alle ritten in Kanaaltunnel hervatten na problemen

LONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.

5 uur geleden