Tegenvallende inflatie duwt Wall Street diep in het rood
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag fors lager geëindigd na tegenvallende Amerikaanse inflatiecijfers. Daaruit bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in januari met 3,1 procent zijn gestegen. Economen hadden echter verwacht dat de inflatie voor het eerst sinds maart 2021 onder de 3 procent zou uitkomen.
De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank heeft de rente vorig jaar flink verhoogd om de prijsstijgingen aan te pakken. Op de financiële markten wordt al maanden gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Fed binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de Amerikaanse beurzen naar nieuwe recordniveaus. Het cijfer van dinsdag zorgde dus voor een flinke domper.
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een verlies van 1,4 procent op 38.272,75 punten, waarmee de slechtste dag sinds maart vorig jaar werd neergezet. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder op een nieuwe recordstand. De breder samengestelde S&P 500 verloor eenzelfde percentage op 4953,17 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 15.655,60 punten.
Technologieaandelen
Vooral technologieaandelen kregen het zwaar te verduren. Zo verloor Microsoft 2,2 procent, Qualcomm 2 procent en Micron Technology 4,9 procent. Deze aandelen gingen de laatste maanden juist hard omhoog, in de hoop dat de rente spoedig zou dalen.
Coca-Cola moest de koerswinst van eerder op de dag inleveren en sloot met een verlies van 0,6 procent. De grote frisdrankenfabrikant zag de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht stijgen, vooral dankzij prijsverhogingen. Het concern wist daarmee een daling van het verkoopvolume in Noord-Amerika te compenseren. De kwartaalwinst lag in lijn met de verwachtingen.
Banen schrappen
Hasbro verloor 1,4 procent. De omzet van de speelgoedfabrikant daalde afgelopen periode verder en Hasbro leed opnieuw verlies. Het bedrijf, dat onder meer bekend is van My Little Pony en Monopoly, liet in december al weten de komende twee jaar 1100 banen te schrappen. Ook leverde een eerdere ontslagronde volgens het bedrijf niet genoeg resultaten op.
JetBlue Airways maakte een koerssprong van liefst 22 procent. De activistische belegger Carl Icahn heeft een belang van bijna 10 procent genomen in de luchtvaartmaatschappij. Volgens Icahn is de aandelenkoers van JetBlue ondergewaardeerd. JetBlue zag in januari zijn poging om concurrent Spirit Airways over te nemen stranden, doordat een rechter de deal blokkeerde. De twee bedrijven vechten die uitspraak aan.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
32 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
11 uur geleden