Tegenstanders van Loekasjenko's regime demonstreren op de Dam
AMSTERDAM (ANP) - Tegenstanders van het regime van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko protesteren zaterdagmiddag op de Dam in Amsterdam. De demonstranten willen er met het protest voor zorgen dat de situatie in Belarus een aandachtspunt blijft in Europa.
"De demonstranten in Belarus hebben allemaal al boetes gekregen, ze zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen, of ze zijn gevlucht", zegt Ilya Shcharbitski van stichting Open Belarus. "De sancties die de Europese Unie maandag heeft afgekondigd zijn goed, maar daarom ook laat. De kaping van het vliegtuig afgelopen zondag legt bloot dat Loekasjenko niet zal stoppen zolang de Europese Unie niets doet."
De demonstratie begint om 13.00 op het Damplein. De organisatie verwacht dat er ruim vijftig mensen komen. Afgelopen maandag protesteerden enkele tientallen tegenstanders van Loekasjenko bij de Belarussische ambassade in Den Haag. Ze eisten onder andere dat de opgepakte journalist Roman Protasevich wordt vrijgelaten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
30 minuten geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
1 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.
2 uur geleden