Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders en partijgenoten kritisch op Sunak na verkiezingen

Tegenstanders en partijgenoten kritisch op Sunak na verkiezingen

LONDEN (ANP) - Zowel partijgenoten als de leiders van oppositiepartijen Labour en de Liberal Democrats zijn kritisch op premier Rishi Sunak na de nederlaag van de Conservatieve Partij in tussentijdse lokale verkiezingen. Partijgenoten zeggen dat het zetelverlies niet alleen komt door de chaos rond het premierschap vorig jaar, maar ook door het beleid van Sunak. De oppositiepartijen vinden dat Sunak moet opstappen of ze nemen een voorschot op een mogelijke verkiezingswinst bij de komende parlementsverkiezingen.

Waar de Conservatieven in veel gemeenten de meerderheid kwijt zijn, winnen oppositiepartijen Labour en de Liberal Democrats juist. Nog niet alle stemmen zijn geteld, maar om 18.00 uur lokale tijd meldde Sky News dat de partij van Sunak voorlopig 783 zetels heeft verloren, Labour heeft er 405 gewonnen en de Liberal Democrats staan op 300 zetels winst. In veertig gemeenten heeft de Conservatieve Partij niet langer een meerderheid.

Labour-leider Keir Starmer zei tegen Britse media dat deze voorspelde uitslag een voorbode is van een verkiezingsoverwinning bij de parlementsverkiezingen die mogelijk in 2024 plaatsvinden. In een toespraak bedankte hij de mensen die namens de partij campagne hebben gevoerd in Medway. "Wat een fantastisch resultaat. We hebben fantastische resultaten door het hele land. En vergis je niet, we zijn op weg naar een Labour-meerderheid volgend jaar!"

Liberal Democrats

De leider van de Liberal Democrats Ed Davey zei volgens The Guardian tegen partijgenoten in Windsor dat de tijd van Sunak voorbij is. "Zelfs iemand die zo erg niet doorheeft wat er gaande is als Rishi Sunak moet deze boodschap duidelijk zijn. Mensen zijn dit beleid zat."

Partijgenoten van Sunak zijn ook kritisch. De weggestemde gemeenteraadsvoorzitter Suzie Morley uit Mid Suffolk zegt tegen The Guardian dat de "regering ons geen dienst heeft bewezen". Ook voormalig Europarlementariƫr David Campbell Bannerman noemt Sunak in de krant deels schuldig aan de verkiezingsnederlaag. Hij vindt dat de partij terug moet naar meer traditionele conservatieve politiek.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'erg goed' telefoongesprek met Rutte over Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"

15 minuten geleden
Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

4 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

4 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

6 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

6 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

6 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

8 uur geleden