Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders en partijgenoten kritisch op Sunak na verkiezingen

Tegenstanders en partijgenoten kritisch op Sunak na verkiezingen

LONDEN (ANP) - Zowel partijgenoten als de leiders van oppositiepartijen Labour en de Liberal Democrats zijn kritisch op premier Rishi Sunak na de nederlaag van de Conservatieve Partij in tussentijdse lokale verkiezingen. Partijgenoten zeggen dat het zetelverlies niet alleen komt door de chaos rond het premierschap vorig jaar, maar ook door het beleid van Sunak. De oppositiepartijen vinden dat Sunak moet opstappen of ze nemen een voorschot op een mogelijke verkiezingswinst bij de komende parlementsverkiezingen.

Waar de Conservatieven in veel gemeenten de meerderheid kwijt zijn, winnen oppositiepartijen Labour en de Liberal Democrats juist. Nog niet alle stemmen zijn geteld, maar om 18.00 uur lokale tijd meldde Sky News dat de partij van Sunak voorlopig 783 zetels heeft verloren, Labour heeft er 405 gewonnen en de Liberal Democrats staan op 300 zetels winst. In veertig gemeenten heeft de Conservatieve Partij niet langer een meerderheid.

Labour-leider Keir Starmer zei tegen Britse media dat deze voorspelde uitslag een voorbode is van een verkiezingsoverwinning bij de parlementsverkiezingen die mogelijk in 2024 plaatsvinden. In een toespraak bedankte hij de mensen die namens de partij campagne hebben gevoerd in Medway. "Wat een fantastisch resultaat. We hebben fantastische resultaten door het hele land. En vergis je niet, we zijn op weg naar een Labour-meerderheid volgend jaar!"

Liberal Democrats

De leider van de Liberal Democrats Ed Davey zei volgens The Guardian tegen partijgenoten in Windsor dat de tijd van Sunak voorbij is. "Zelfs iemand die zo erg niet doorheeft wat er gaande is als Rishi Sunak moet deze boodschap duidelijk zijn. Mensen zijn dit beleid zat."

Partijgenoten van Sunak zijn ook kritisch. De weggestemde gemeenteraadsvoorzitter Suzie Morley uit Mid Suffolk zegt tegen The Guardian dat de "regering ons geen dienst heeft bewezen". Ook voormalig Europarlementariër David Campbell Bannerman noemt Sunak in de krant deels schuldig aan de verkiezingsnederlaag. Hij vindt dat de partij terug moet naar meer traditionele conservatieve politiek.

Meer uit Buitenland

VS evenaren langste shutdown ooit

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 35e dag ingegaan, een evenaring van de langste sluiting tot nu toe. Die vond plaats eind 2018 en begin 2019 tijdens de vorige ambtstermijn van president Donald Trump.

2 uur geleden
Media: van onder puin geredde bouwvakker Rome overleden

ROME (ANP) - Een bouwvakker die in Rome onder het puin van een ingestorte middeleeuwse toren terechtkwam, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden, melden Italiaanse media, waaronder persbureau ANSA.

5 uur geleden
Federale voedselhulp VS fors gekort door 'shutdown'

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door de politieke impasse over de Amerikaanse staatsbegroting, die overheidsuitgaven met de 'shutdown' lamlegt, gaat de regering voedselhulp aan armen deels betalen uit een fonds dat voor natuurrampen en andere calamiteiten is bestemd. Maar het Aanvullend Voedselhulpprogramma (SNAP) wordt over de maand november door de financieringsproblemen met de helft gekort, melden media.

9 uur geleden
Spanje: VS prijzen onze inzet voor de NAVO

MADRID (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Spanje geprezen om zijn inzet voor de NAVO. Dat zei de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles Fernández. Eerder zinspeelde de Amerikaanse president Donald Trump nog op een royement van Spanje uit het militaire bondgenootschap, omdat het land volgens hem te weinig zou uitgeven aan defensie.

9 uur geleden
Amerikaanse actrice Diane Ladd (89) overleden

OJAI (ANP) - De Amerikaanse actrice Diane Ladd is overleden. Ze stierf maandag op 89-jarige leeftijd in haar woning in Ojai, melden Amerikaanse media. Ladd werd drie keer genomineerd voor een Oscar en was de moeder van actrice Laura Dern.

10 uur geleden
VS verzoeken Israël opnieuw journalisten in Gaza toe te laten

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump zet druk op Israël om buitenlandse journalisten toe te laten tot Gaza. Dat schrijft The Times of Israel op basis van twee hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Volgens het Israëlische medium heeft Washington Israël opnieuw opgeroepen media toe te laten. Ook heeft het onderwerp voor Washington "geen topprioriteit", aldus The Times of Israel.

11 uur geleden
Merz wil Syrische vluchtelingen terugsturen naar 'veilig' Syrië

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Syrische asielzoekers in Duitsland moeten terugkeren naar hun land van herkomst nu de oorlog daar voorbij is. Dat stelt bondskanselier Friedrich Merz tijdens een bezoek aan de Noord-Duitse stad Husum. "Wie weigert naar zijn land terug te keren, kan natuurlijk uitgezet worden", aldus Merz.

11 uur geleden