Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teeken Akademie Middelburg start crowdfundingcampagne

Teeken Akademie Middelburg start crowdfundingcampagne

MIDDELBURG - De Teeken Akademie is bijna een jaar geleden van start gegaan met het project Stadstekenaars. De reacties op het initiatief motiveren het bestuur om door te gaan en verder te kijken, zeker nu ze op de drempel van een nieuwe editie staan. 

Binnenkort neemt de Akademie met een expositie afscheid van de Stadstekenklassen 2021-2022 (Archipelschool Het Talent en CSW Van de Perre). De tekensessies hebben verrassende resultaten opgeleverd. De leerlingen zijn op plaatsen geweest waar ze normaal niet zo snel zullen komen. En heel belangrijk, de docenten hebben vooruitgang en plezier in het tekenen gezien. De inschrijving voor 2022-2023 voor groep 5-8 van het primair onderwijs staat tot 22 juli open. Ondertussen laten de Stadstekenaars Boris Peeters en Christien van Driel op hun eigen wijze van zich horen. Aan originaliteit geen gebrek. Hun verrassende kijk op Middelburg maakt tongen los en zal een aanwinst blijken op wat we met zijn allen al hebben aan tekeningen over de Zeeuwse hoofdstad. Want wat ze maken komt voor iedereen beschikbaar. 

Maar: zo’n project kost geld. Natuurlijk betaalt de Teeken Akademie een deel van de kosten. In het Prins Bernard Cultuurfonds en het Familiefonds Hurgronje hebben we voor dit jaar een partner gevonden. Daarmee zijn we er nog niet voor deze editie, laat staan voor 2023. We zoeken € 5000 om verder te kunnen. Iedereen kan daarbij helpen door een bedrag bij te dragen in onze crowdfunding campagne bij Voordekunst. Die is te vinden op https://www.voordekunst.nl/projecten/13384-stadstekenaars-middelburg.

Meer uit Middelburg

Zeeraket en andere natuur krijgt meer ruimte op groene stranden

VROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.

45 minuten geleden
Orgelzomer 2025 in Middelburg; serie avondconcerten in juli en augustus

MIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen. 

4 uur geleden
Geen rondje Walcheren, maar 2400 kilometer fietsen naar Spanje voor goed doel

VEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis? 

21 uur geleden
Geen contant geld te gebruiken bij opengebroken parkeerautomaten Domburg

DOMBURG - In Domburg zijn deze week zeven parkeerautomaten opengebroken en leeggehaald. Dat meldt de gemeente Veere. Door de schade is het tijdelijk niet mogelijk om met contant geld te betalen bij de getroffen automaten.

1 dag geleden
Peetman speelt in Middelburg met gast

MIDDELBURG - Op zaterdag 5 juli tussen 16.00 en 18.00 uur geeft Peetman zijn jaarlijkse optreden in cafe Le Penseur in zijn woonplaats Middelburg. Ook hier zal hij zijn one man blues band weer over het publiek heen laten rollen. Speciaal voor deze gelegenheid heeft hij ook een bekende lokale gastmuzikant uitgenodigd. De toegang is gratis en het bier is koud.Peetman (48) draait al wat jaren mee in de muziekscene. Hij heeft altijd al een voorliefde voor blues gehad. De laatste jaren legt hij zichzelf steeds meer toe op dit genre. Tijdens de corona tijd is hij zich gaan verdiepen in de delta blues; oude, vaak, akoestische blues uitgevoerd door solo acts of duo's. Hieruit kwam zijn project Blues in Zeeland uit voort. Voor dit project nam hij delta blues klassiekers op in zijn eigen 'delta': het Walcherse landschap. Om zijn delta blues meer kracht en diepte te geven ontwikkelde hij een one man band principe voor zijn muziek waarbij zijn gitaarspel met (voet) drum begeleid. Ook heeft hij door het toevoegen van elektrische gitaren een eigen sound gecreëerd. Dit bleef niet onopgemerkt want in de afgelopen zes maanden stond hij zowel op het bluesfestival van Brielle als op het bluesfestival van Delft én nu dus ook op de Bluesroute in Terneuzen. Peetman brengt naast eigen nummers ook muziek van Muddy Waters, Robert Johnson en The Rolling Stones. Meer informatie is te vinden op www.peetman.com.

1 dag geleden
Coast to Coast Challenge voor goed doel finisht zondag in Zoutelande

ZOUTELANDE - Zaterdag begint de derde editie van de Coast to Coast Challenge. Ruim 40 teams fietsen van het Groningse Zoutkamp naar Zoutelande. Een tocht van 500 kilometer door 9 provincies, ook 's nachts. Doel van de tocht: geld inzamelen voor de Nierstichting en bewustwording creëren voor nierschade. Onder de deelnemers voormalig topschaatser Hein Otterspeer en veel fietsers die weten welke impact een nierziekte heeft op iemands leven.

2 dagen geleden
Man met vermoedelijke steekwond aangetroffen voor azc Middelburg

MIDDELBURG - Bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Laurens Stommesweg in Middelburg is vrijdagochtend een gewonde man aangetroffen. Het slachtoffer had vermoedelijk een steekwond in zijn hals.

2 dagen geleden