Techsector weer onderuit op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De techsector heeft weer flinke klappen gekregen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq opende dan ook met verlies en ook de breed samengestelde S&P 500 leverde in. De Dow-Jonesindex opende wel met een bescheiden winst.
Techaandelen staan al langer onder druk. Door de hogere rentes op obligaties kiezen beleggers ervoor om minder risico te nemen met hun aandelenportefeuille. Techaandelen worden als risicovol gezien omdat ze tijdens de coronacrisis hard zijn gestegen en er nog maar beperkt ruimte voor koerswinst zou zijn. Ook wordt daarom de overstap gemaakt naar aandelen in bedrijven die het afgelopen jaar zwaar hadden maar kunnen profiteren van een sterk economisch herstel.
De afgelopen dagen deden technologiebedrijven het daarentegen juist weer goed, maar positief nieuws over vaccinaties in de Verenigde Staten zorgden voor meer animo voor andere aandelen. Ook het bericht dat China techbedrijf Tencent aan wil pakken speelde mee bij de techuitverkoop. Chipmakers als Intel, AMD en Qualcomm daalden tot 2,4 procent. Techreuzen als Apple, Google-moeder Alphabet en Amazon werden bijna 2 procent lager gezet.
Apple
Apple zou volgens analisten over enkele jaren overigens 3 biljoen dollar waard kunnen zijn, als het bedrijf daadwerkelijk een Apple Car op de markt brengt. Momenteel is Apple ruim 2 biljoen dollar waard.
De Dow-Jonesindex noteerde na enige minuten handelen 0,2 procent hoger op 32.534 punten. De brede S&P 500 ging 0,5 procent omlaag tot 3920 punten en de Nasdaq ging 1,7 procent onderuit tot 13.173 punten.
Vaccinmaker Novavax steeg 7,7 procent. Het vaccin van het Amerikaanse bedrijf is naar eigen zeggen zeer effectief tegen corona.
Boeing
Ook vliegtuigbouwer Boeing werd hoger gezet. Die onderneming kreeg een order van een investeerder voor 24 vliegtuigen van het type 737 MAX en won 2 procent.
De euro stond op 1,1923 dollar, tegenover 1,1976 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 65,73 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper op 69,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
9 uur geleden