Techsector onderuit op Wall Street, olieprijs maakt sprong
WASHINGTON (ANP) - Techbedrijven stonden woensdag op Wall Street onder druk, nadat beleggers aandelen van bedrijven die van de coronacrisis profiteerden in de verkoop deden. Verder maakte de olieprijs een sprong na zorgen over de bevoorrading nu een reusachtig schip het Suezkanaal blokkeert.
Onder andere Zoom Video Communications en DocuSign behoorden tot de slechts presterende aandelen in New York na positieve opmerkingen van Jerome Powell, voorzitter van de centralebankenkoepel Ferderal Reserve, en zijn voorganger Janet Yellen, de huidige minister van Financiƫn over het herstel uit de crisis.
Volgens Powell is het zeer waarschijnlijk dat 2021 voor de Amerikaanse economie een "zeer, zeer sterk jaar zal zijn". Het positieve geluid werd verder versterkt na de berichten over de aantrekkende activiteit bij de Amerikaanse fabrieken. Onder andere energiefondsen, banken en transportbedrijven wisten woensdag te profiteren.
Intel
Techgraadmeter Nasdaq verloor uiteindelijk 2 procent tot 12.961,89 punten. De leidende Dow-Jonesindex eindigde nagenoeg vlak op 32.420,06 punten. De brede S&P 500 verloor 0,6 procent tot 3889,14 punten.
Intel zag een eerdere winst verdampen en verloor uiteindelijk 2,3 procent. De onderneming gaat 20 miljard dollar investeren om zijn productiecapaciteit te vergroten. Daarbij worden onder meer nieuwe fabrieken gebouwd in de Amerikaanse staat Arizona. Het plan moet Intel helpen om beter de concurrentie aan te gaan met rivalen als het Taiwanese TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung Technologies.
Tesla
Verder stond automaker Tesla bij de dalers met een verlies van bijna 5 procent. Amerikanen krijgen van Tesla de mogelijkheid om een auto af te rekenen met bitcoins, maakte topman Elon Musk via Twitter bekend. Tesla maakte eerder dit jaar al het voornemen bekend om de bitcoin te accepteren als betaalmiddel. Het auto- en technologiebedrijf investeerde zelf 1,5 miljard dollar in de digitale munt.
GameStop, dat de laatste tijd veelvuldig in het nieuws was vanwege een run op aandelen door particuliere beleggers na oproepen daarvoor op het internetforum Reddit, verloor een derde van zijn beurswaarde. De gamewinkelketen boekte in het afgelopen kwartaal een tegenvallende winst en zei dat mogelijk nieuwe aandelen in de markt kunnen worden gezet, om zo te profiteren van de enorme koersstijging dit jaar.
De euro stond op 1,1813 dollar, tegenover 1,1834 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 5,1 procent duurder op 60,72 dollar. Brentolie kostte 5,3 procent meer op 64,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na de fusie tussen AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta, heft het Nederlandse verfconcern ook zijn beschermingsconstructie tegen ongewenste overnamepogingen op. Dat zei voorzitter van de raad van commissarissen Ben Noteboom in een toelichting op de samensmelting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).
4 uur geleden