Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techsector onderuit op Wall Street, olieprijs maakt sprong

Techsector onderuit op Wall Street, olieprijs maakt sprong

WASHINGTON (ANP) - Techbedrijven stonden woensdag op Wall Street onder druk, nadat beleggers aandelen van bedrijven die van de coronacrisis profiteerden in de verkoop deden. Verder maakte de olieprijs een sprong na zorgen over de bevoorrading nu een reusachtig schip het Suezkanaal blokkeert.

Onder andere Zoom Video Communications en DocuSign behoorden tot de slechts presterende aandelen in New York na positieve opmerkingen van Jerome Powell, voorzitter van de centralebankenkoepel Ferderal Reserve, en zijn voorganger Janet Yellen, de huidige minister van Financiën over het herstel uit de crisis.

Volgens Powell is het zeer waarschijnlijk dat 2021 voor de Amerikaanse economie een "zeer, zeer sterk jaar zal zijn". Het positieve geluid werd verder versterkt na de berichten over de aantrekkende activiteit bij de Amerikaanse fabrieken. Onder andere energiefondsen, banken en transportbedrijven wisten woensdag te profiteren.

Intel

Techgraadmeter Nasdaq verloor uiteindelijk 2 procent tot 12.961,89 punten. De leidende Dow-Jonesindex eindigde nagenoeg vlak op 32.420,06 punten. De brede S&P 500 verloor 0,6 procent tot 3889,14 punten.

Intel zag een eerdere winst verdampen en verloor uiteindelijk 2,3 procent. De onderneming gaat 20 miljard dollar investeren om zijn productiecapaciteit te vergroten. Daarbij worden onder meer nieuwe fabrieken gebouwd in de Amerikaanse staat Arizona. Het plan moet Intel helpen om beter de concurrentie aan te gaan met rivalen als het Taiwanese TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung Technologies.

Tesla

Verder stond automaker Tesla bij de dalers met een verlies van bijna 5 procent. Amerikanen krijgen van Tesla de mogelijkheid om een auto af te rekenen met bitcoins, maakte topman Elon Musk via Twitter bekend. Tesla maakte eerder dit jaar al het voornemen bekend om de bitcoin te accepteren als betaalmiddel. Het auto- en technologiebedrijf investeerde zelf 1,5 miljard dollar in de digitale munt.

GameStop, dat de laatste tijd veelvuldig in het nieuws was vanwege een run op aandelen door particuliere beleggers na oproepen daarvoor op het internetforum Reddit, verloor een derde van zijn beurswaarde. De gamewinkelketen boekte in het afgelopen kwartaal een tegenvallende winst en zei dat mogelijk nieuwe aandelen in de markt kunnen worden gezet, om zo te profiteren van de enorme koersstijging dit jaar.

De euro stond op 1,1813 dollar, tegenover 1,1834 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 5,1 procent duurder op 60,72 dollar. Brentolie kostte 5,3 procent meer op 64,00 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

38 minuten geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

57 minuten geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

2 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

2 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

3 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

4 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

4 uur geleden