Techrally komt tot bedaren op New Yorkse aandelenbeurzen
NEW YORK (ANP) - Het grote enthousiasme over kunstmatige intelligentie op de beurzen in New York is vrijdag iets ingezakt. Bedrijven in de techsector lieten eerder deze week flinke koerswinsten zien, maar nu doen beleggers voorzichtiger aan.
Nvidia, het chipbedrijf dat donderdag honderden miljarden dollars meer waard werd, eindigde de laatste dag van de handelsweek een bescheiden 0,4 procent hoger. Aandelen van de ontwikkelaar van halfgeleiders die geschikt zijn voor AI-toepassingen schoten donderdag nog omhoog dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.996,82 punten. De breed samengestelde S&P 500 won een fractie tot 5088,80 punten, wat een nieuwe recordstand is. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.131,53 punten.
Winst
Kenners wezen erop dat beleggers mogelijk wat winst willen nemen na de opmars van techaandelen. Advance Micro Devices, een ander belangrijk chipbedrijf voor AI-toepassingen, zakte bijvoorbeeld bijna 3 procent na een forse koerswinst een dag eerder.
Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, ging ruim 10 procent onderuit. Beleggers reageerden op resultaten van het internetbedrijf voor hotelboekingen. De winst nam flink af en ook de groeivooruitzichten voor dit jaar vielen tegen. Zo zorgt de oorlog tussen Israël en Hamas voor minder vraag naar hotelovernachtingen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd bekend dat de Spaanse concurrentiewaakhond CNMC het internetbedrijf een boete wil opleggen van 490 miljoen euro voor misbruik van zijn dominante positie op de markt voor onlineboekingen.
Warner Bros.
Warner Bros. Discovery leverde bijna 10 procent aan beurswaarde in na de presentatie van de resultaten in het afgelopen kwartaal. Stakingen van acteurs en scenaristen zadelden het bedrijf met een verlies van honderden miljoenen dollars op.
Block steeg ruim 16 procent. Het mobiele betalingsplatform presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Carvana werd 32 procent meer waard. De online-autoverkoper boekte afgelopen jaar voor het eerst winst, mede dankzij de overeenkomst die het bedrijf wist te sluiten om de schuldenberg flink te verminderen.
De euro was 1,0822 dollar waard, tegenover 1,0826 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent goedkoper op 76,55 dollar per vat. Brentolie zakte 2,4 procent in prijs tot 81,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
9 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
22 uur geleden