Techrally komt tot bedaren op New Yorkse aandelenbeurzen
NEW YORK (ANP) - Het grote enthousiasme over kunstmatige intelligentie op de beurzen in New York is vrijdag iets ingezakt. Bedrijven in de techsector lieten eerder deze week flinke koerswinsten zien, maar nu doen beleggers voorzichtiger aan.
Nvidia, het chipbedrijf dat donderdag honderden miljarden dollars meer waard werd, eindigde de laatste dag van de handelsweek een bescheiden 0,4 procent hoger. Aandelen van de ontwikkelaar van halfgeleiders die geschikt zijn voor AI-toepassingen schoten donderdag nog omhoog dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.996,82 punten. De breed samengestelde S&P 500 won een fractie tot 5088,80 punten, wat een nieuwe recordstand is. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.131,53 punten.
Winst
Kenners wezen erop dat beleggers mogelijk wat winst willen nemen na de opmars van techaandelen. Advance Micro Devices, een ander belangrijk chipbedrijf voor AI-toepassingen, zakte bijvoorbeeld bijna 3 procent na een forse koerswinst een dag eerder.
Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, ging ruim 10 procent onderuit. Beleggers reageerden op resultaten van het internetbedrijf voor hotelboekingen. De winst nam flink af en ook de groeivooruitzichten voor dit jaar vielen tegen. Zo zorgt de oorlog tussen Israël en Hamas voor minder vraag naar hotelovernachtingen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd bekend dat de Spaanse concurrentiewaakhond CNMC het internetbedrijf een boete wil opleggen van 490 miljoen euro voor misbruik van zijn dominante positie op de markt voor onlineboekingen.
Warner Bros.
Warner Bros. Discovery leverde bijna 10 procent aan beurswaarde in na de presentatie van de resultaten in het afgelopen kwartaal. Stakingen van acteurs en scenaristen zadelden het bedrijf met een verlies van honderden miljoenen dollars op.
Block steeg ruim 16 procent. Het mobiele betalingsplatform presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Carvana werd 32 procent meer waard. De online-autoverkoper boekte afgelopen jaar voor het eerst winst, mede dankzij de overeenkomst die het bedrijf wist te sluiten om de schuldenberg flink te verminderen.
De euro was 1,0822 dollar waard, tegenover 1,0826 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent goedkoper op 76,55 dollar per vat. Brentolie zakte 2,4 procent in prijs tot 81,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
8 uur geleden