Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techrally komt tot bedaren op New Yorkse aandelenbeurzen

Techrally komt tot bedaren op New Yorkse aandelenbeurzen

NEW YORK (ANP) - Het grote enthousiasme over kunstmatige intelligentie op de beurzen in New York is vrijdag iets ingezakt. Bedrijven in de techsector lieten eerder deze week flinke koerswinsten zien, maar nu doen beleggers voorzichtiger aan.

Nvidia, het chipbedrijf dat donderdag honderden miljarden dollars meer waard werd, eindigde de laatste dag van de handelsweek een bescheiden 0,4 procent hoger. Aandelen van de ontwikkelaar van halfgeleiders die geschikt zijn voor AI-toepassingen schoten donderdag nog omhoog dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten.

De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.996,82 punten. De breed samengestelde S&P 500 won een fractie tot 5088,80 punten, wat een nieuwe recordstand is. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.131,53 punten.

Winst

Kenners wezen erop dat beleggers mogelijk wat winst willen nemen na de opmars van techaandelen. Advance Micro Devices, een ander belangrijk chipbedrijf voor AI-toepassingen, zakte bijvoorbeeld bijna 3 procent na een forse koerswinst een dag eerder.

Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, ging ruim 10 procent onderuit. Beleggers reageerden op resultaten van het internetbedrijf voor hotelboekingen. De winst nam flink af en ook de groeivooruitzichten voor dit jaar vielen tegen. Zo zorgt de oorlog tussen Israël en Hamas voor minder vraag naar hotelovernachtingen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd bekend dat de Spaanse concurrentiewaakhond CNMC het internetbedrijf een boete wil opleggen van 490 miljoen euro voor misbruik van zijn dominante positie op de markt voor onlineboekingen.

Warner Bros.

Warner Bros. Discovery leverde bijna 10 procent aan beurswaarde in na de presentatie van de resultaten in het afgelopen kwartaal. Stakingen van acteurs en scenaristen zadelden het bedrijf met een verlies van honderden miljoenen dollars op.

Block steeg ruim 16 procent. Het mobiele betalingsplatform presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Carvana werd 32 procent meer waard. De online-autoverkoper boekte afgelopen jaar voor het eerst winst, mede dankzij de overeenkomst die het bedrijf wist te sluiten om de schuldenberg flink te verminderen.

De euro was 1,0822 dollar waard, tegenover 1,0826 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent goedkoper op 76,55 dollar per vat. Brentolie zakte 2,4 procent in prijs tot 81,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

5 minuten geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

1 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

3 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

4 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

4 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

5 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

5 uur geleden