Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techrally komt tot bedaren op New Yorkse aandelenbeurzen

Techrally komt tot bedaren op New Yorkse aandelenbeurzen

NEW YORK (ANP) - Het grote enthousiasme over kunstmatige intelligentie op de beurzen in New York is vrijdag iets ingezakt. Bedrijven in de techsector lieten eerder deze week flinke koerswinsten zien, maar nu doen beleggers voorzichtiger aan.

Nvidia, het chipbedrijf dat donderdag honderden miljarden dollars meer waard werd, eindigde de laatste dag van de handelsweek een bescheiden 0,4 procent hoger. Aandelen van de ontwikkelaar van halfgeleiders die geschikt zijn voor AI-toepassingen schoten donderdag nog omhoog dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten.

De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.996,82 punten. De breed samengestelde S&P 500 won een fractie tot 5088,80 punten, wat een nieuwe recordstand is. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.131,53 punten.

Winst

Kenners wezen erop dat beleggers mogelijk wat winst willen nemen na de opmars van techaandelen. Advance Micro Devices, een ander belangrijk chipbedrijf voor AI-toepassingen, zakte bijvoorbeeld bijna 3 procent na een forse koerswinst een dag eerder.

Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, ging ruim 10 procent onderuit. Beleggers reageerden op resultaten van het internetbedrijf voor hotelboekingen. De winst nam flink af en ook de groeivooruitzichten voor dit jaar vielen tegen. Zo zorgt de oorlog tussen Israël en Hamas voor minder vraag naar hotelovernachtingen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd bekend dat de Spaanse concurrentiewaakhond CNMC het internetbedrijf een boete wil opleggen van 490 miljoen euro voor misbruik van zijn dominante positie op de markt voor onlineboekingen.

Warner Bros.

Warner Bros. Discovery leverde bijna 10 procent aan beurswaarde in na de presentatie van de resultaten in het afgelopen kwartaal. Stakingen van acteurs en scenaristen zadelden het bedrijf met een verlies van honderden miljoenen dollars op.

Block steeg ruim 16 procent. Het mobiele betalingsplatform presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Carvana werd 32 procent meer waard. De online-autoverkoper boekte afgelopen jaar voor het eerst winst, mede dankzij de overeenkomst die het bedrijf wist te sluiten om de schuldenberg flink te verminderen.

De euro was 1,0822 dollar waard, tegenover 1,0826 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent goedkoper op 76,55 dollar per vat. Brentolie zakte 2,4 procent in prijs tot 81,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

7 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

8 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

9 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

10 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

12 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

13 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

13 uur geleden