Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Technologiebedrijf dat onder meer werkt voor overheid is gehackt

Technologiebedrijf dat onder meer werkt voor overheid is gehackt

DEN HAAG (ANP) - Het technologiebedrijf Abiom, dat specialistische apparatuur levert aan onder meer politie en Defensie, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerster van de korpsleiding van de politie maandag na een bericht hierover in de Volkskrant.

Eind oktober zijn er bij Abiom gegevens met gijzelsoftware onbereikbaar gemaakt en ontvreemd. In overleg met de politie is geen losgeld betaald, waarna de hackers deze data eind november op internet publiceerden. Abiom heeft aangifte gedaan van deze hack, aldus de woordvoerster. Ze kon niet zeggen of de hackers ook hebben gedreigd de informatie op internet te zetten als er niet betaald zou worden.

De politie is vervolgens een strafrechtelijk onderzoek gestart om te achterhalen wie achter de digitale inbraak zitten. Tegelijkertijd wordt onderzoek gedaan naar wat er in de op internet gepubliceerde documenten is te vinden. Bij de documenten die bij de politie zijn gehackt, gaat het vooralsnog alleen om facturen. Ook dit onderzoek loopt nog, aldus de woordvoerster.

Ransomwaregroep LockBit

Abiom levert ook aan het zogenoemde C2000-netwerk waar hulpdiensten, zoals brandweer en ambulances gebruik van maken.

Volgens de Volkskrant zit de ransomwaregroep LockBit achter de hack en staan in de gepubliceerde documenten verder onder meer persoonsgegevens van leidinggevenden, kopieën van paspoorten, verschillende overeenkomsten met buitenlandse overheden en bedrijven. Ook staan er details in van apparatuur die bij politie- en defensieonderdelen is geplaatst.

Abiom wilde maandag geen commentaar leveren.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar vermiste Tanja Groen afgerond, zaak onopgelost

MAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.

43 minuten geleden
Stroomvoorziening datacenter Almere na brand woensdag hersteld

ALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.

58 minuten geleden
OM ziet toename jeugdige verdachten van zware misdrijven

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.

1 uur geleden
OM registreerde vorig jaar 15 zaken over vrouwenmoord

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie registreerde vorig jaar minder moord- en doodslagzaken met een vrouwelijk slachtoffer. In 2025 ging het om vijftien zaken, in 2024 betrof het 24 zaken. Dat staat in het jaarbericht 2025 van het OM. Het is voor de tweede keer dat het OM het aantal zaken van geweldsmisdrijven met vrouwelijke slachtoffers registreert in het jaarverslag.

1 uur geleden
Australië plaatst opvarenden cruiseschip weken in quarantaine

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.

1 uur geleden
Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

4 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

4 uur geleden